Разделы:

aisberg

За кордоном

В Антарктиці знайшли унікальний айсберг правильної прямокутної форми (ФОТО)

2475

15:45, 23 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Вчені NASA в рамках операції IceBridge сфотографували біля берегів Антарктиди крижану брилу правильної прямокутної форми. Цей айсберг відколовся від шельфу Ларсена С на Антарктичному півострові.

Раніше ми повідомляли: Гиря українського важкоатлета поповнила унікальну колекцію «Музею гир» (ВІДЕО)

Серед хаотичного безладдя плаваючого льоду, цей айсберг виглядає абсолютно прямокутним, як ніби він був навмисно відрізаний. Проте, це крижана брила – не справа рук людини. Цей айсберг природного походження.

Коли ми думаємо про айсберги, ми схильні думати про величезні шматки льоду з загостреними верхівками, але це лише один з двох видів айсбергів. Як пояснила Келлі Брант, фахівець з льоду з Університету Меріленда, існують також айсберги, які називають столеподібні (tabular icebergs). Це великі плити льоду з майже вертикальними сторонами і плоскою вершиною, і вони часто формуються після відколювання від шельфових льодовиків.

Судячи з усього, цей айсберг відколовся від шельфу Ларсена С на Антарктичному півострові. Гострі кути і пласка поверхня айсберга вказують на те, що він, ймовірно, недавно відколовся від шельфу. Море і вітер ще не встигли зруйнувати гострі кути цієї брили льоду.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...