Разделы:

За кордоном

12:52, 23 Август 2018

132

В Греції закінчився період «жорсткої економії» (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Країна масово готується вийти з програми «жорсткої економії», яку проводили в обмін на мільярди євро допомоги від міжнародних кредиторів. Щоправда, за Афінами все одно будуть пильно наглядати. А місцеві, попри новину про повернення фінансової незалежності, не дуже вірять у позитивні зміни.

2012-го на піку фінансової кризи у Греції, місцевий пенсіонер Йоргос Вагелакос бідкався, що ледве зводить кінці з кінцями після урізання пенсії. Шість років потому чоловік щоранку продовжує прокидатися від нічних жахіть. Адже життя лише погіршилось. Тепер він і його дружина Анна заледве можуть дозволити собі найдешевший одяг та продукти харчування. Якщо 6 років тому Йоргос йшов на ринок з двадцятьма євро в кишені і дозволяв собі обирати покупки, то тепер чоловік лише мріє мати хоча б половину з тих грошей. А багато ліків та продуктів пенсіонеру доводиться брати в борг.

До кризи витрати Греції перевищували доходи на 11 відсотків, а соціальна система була одною з найщедріших в ЄС. Щойно запровадили план економії, люди почали протестувати. Прем’єр стверджує, до занепаду країну призвели ухилення від сплати податків, корупція, кумівство, а також зловживання колишніх політичних еліт. Наразі для Афін закінчилася остання з трьох фінансових програм допомоги. Країна вийшла з-під зовнішнього управління іноземних кредиторів. Загалом за останні роки Греція отримала понад 260 мільярдів євро допомоги на відновлення економіки.

Раніше ми повідомляли От демократии до будильника: что подарила нам Греция

 

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...