Разделы:

NASA

космос

В NASA знайшли варіанти як відправити людей на Місяць

481

6:30, 4 Апрель 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Ракета Falcon Heavy, яку розробляє компанія Ілона Маска, може повернути людей на Місяць до 2024 року.

Такий варіант запропонував адміністратор NASA Джим Бріденстайн, пише Ars Technica.

«Агентство розглянуло різні варіанти відправлення екіпажу на Місяць, використовуючи ракету Delta IV Heavy United Launch Alliance, ракету Falcon Heavy SpaceX або, що найбільш інтригуюче, їх комбінацію. До речі, я був за цей останній варіант, тому що візуальні ефекти були б гарними», — сказав Бріденстайн.

На жаль, жоден з цих варіантів не спрацював для місії 2020 року ряду причин. До них ставилися наявність важких ракет Delta IV, проблеми зі стартовим майданчиком і відсутність у корабля Orion можливості автономного стикування з верхнім ступенем ракети на орбіті.

В одному або декількох запусках, для створення бази Gateway на орбіті нашого природного супутника, Falcon Heavy взяти участь ймовірно зможе. До цього передбачалося, що лише SLS здатна безпосередньо, не використовуючи гравітаційні маневри, вивести космічний корабель на траєкторію до Місяця.

Читайте також: NASA тестує рентген для зв’язку в космосі

«Це ж може виконати і важка модифікація Falcon, але в тому випадку, якщо її оснастити кріогенним реактивним щаблем (Cryogenic Propulsion Stage) від United Launch Alliance. У цього плану є можливість відправити людей на Місяць до 2024 року. Але керівник космічного польоту NASA Вільям Герстенмайєр ще не «благословив» цей підхід через низку технічних деталей. Його застереження включають в себе завдання інтеграції ракети Falcon Heavy в горизонтальне положення, а потім завантаження Оріона з паливом в вертикальної конфігурації на стартовий майданчик», — сказав адміністратор NASA.

Falcon Heavy також потребують більшого обтічника корисного навантаження, ніж зазвичай. Це створить невизначену напругу на бічних прискорювачах ракети.

«Це потребує часу і витрат, і є ризик. Але у нас є час, і у нас є можливість прийняти певний ризик і внести деякі зміни. Це унікальна можливість», — додав Бірденстайн.

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.