Разделы:

листериоз

Здоров`я

В Україні поширюється нова інфекція

1507

16:15, 23 Август 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Лістеріоз – так називається хвороба, яку варто боятися сьогодні.

Перші випадки лістеріозу у світі були зареєстровані ще в 1911 році. Сьогодні ця хвороба загрожує Україні.

Зазначається, що у 2018 році в Україні зафіксовано два випадки захворювання на лістеріоз. Перший – у Львівській області захворіла жінка 1999 року народження на ангінозносептичну форму лістеріозу, після лікування в стаціонарі одужала. Другий випадок – на жаль, летальний. Чоловік 1949 року народження у Києві помер у липні 2018 року від лістеріозу з ураженням тканини головного мозку.

У групі ризику діти, люди похилого віку, особи зі слабким імунітетом та вагітні жінки.

Симптомами хвороби є висока гарячка, явище інтоксикації. Захворювання уражає часто мигдалики, лімфоїдний апарат. Характеризується різного роду ангінами, уражає печінку, селезінку. Можна інколи спостерігати ураження нервової центральної системи.

Фахівці стверджують, що головне вірно діагностувати лістеріоз. Основним джерелом переносу вірусу лістеріозу є дикі та свійські тварини, гризуни, коти, собаки та птахи. Діагностувати захворювання можна на основі аналізу – бактеріологічний посів крові чи інших досліджень. Лікарі кажуть, що головне зробити це вчасно, адже захворювання може спричинити смерть.

Збудник дуже добре зберігається в самій землі і в коренях сільськогосподарських рослин. Добре існує і серед тваринних кормів, зокрема в силосі.

Щоб не захворіти цією хворобою, медики радять ретельно готувати продукти до власного споживання. Найбільше ефективний спосіб – термічна обробка окропом, а також дотримання особистої гігієни.

Раніше ми повідомляли Украинцев «косит» опасная инфекция

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...