Разделы:

tabletki

Здоров`я

В Україні запрацював електронний рецепт: що змінилося

257

6:45, 3 Апрель 2019

Change

Найбільш цікаві новини

З 1 квітня урядова програма «Доступні ліки» змінюється. Відтепер вона переходить під управління Національної служби здоров’я України і пацієнти отримують ліки за електронними рецептами, пише 24tv.ua

За цією програмою можуть отримати ліки люди, які мають: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

Що змінилося?

Жодних папірців, які можуть погано читатися

На мобільний пацієнта приходитиме СМС з номером рецепта та кодом підтвердження, який треба буде назвати в аптеці, що бере участь у програмі. За цим номером провізор знаходитиме рецепт – його лікар виписуватиме в електронній системі.

Провізор пропонуватиме ліки відповідно до рецепта. Їх, як і раніше, можна буде забрати безоплатно або доплатити невелику різницю.

Читайте також: Назвали дві причини, через які найчастіше виникає рак

Не потрібно бути прив’язаним до аптеки в тому ж районі, де вам виписали рецепт

Наразі таких аптек 5041. Нові аптеки продовжують приєднуватися до участі в програмі. Тож, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем.

Отримати електронний рецепт на ліки за програмою тепер можна тільки в сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація

Не страшно, якщо свого лікаря ще не знайшли. Декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт на свої ліки. Це можна зробити і в приватному медзакладі, і в лікаря-ФОП, якщо вони уклали договір з НСЗУ.

Loading...

Читайте также