Разделы:

turizm

В регіоні

В Україні змінили розмір і правила сплати туристичного збору

269

9:15, 2 Январь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Верховна Рада в 2019 році змінила базу нарахування туристичного збору та зобов’язала сплачувати його туристів, які проживають в приватному секторі. Про це свідчить закон зі змінами до Податкового кодексу № 9260 з «бюджетного пакету», передає Сегодня.

Читайте також Українці зможуть офіційно отримати відшкодування за надання неякісних ЖК послуг

<p style="text-align: justify;"><span class="tlid-translation translation"><span title="">Платити</span> <span title="">турзбір</span> <span title="">потрібно</span> <span title="">буде</span> <span title="">не тільки</span> <span title="">в</span> <span

Базою нарахування збору стане загальна кількість діб тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі). Раніше базою нарахування була вартість проживання.

«Зараз у всіх, приблизно, однакова ставка від 0,5 до 1% вартості проживання за ніч з людини (розмір ставки стверджують місцеві ради. – Ред.). Проживання 1 тис. грн – турзбір 10 грн, проживання 10 тис. грн – турзбір100 грн … з січня же буде неважливо, в готелі якої категорії і за якою ціною оселиться турист», — підкреслив президент Національної туристичної організації Іван Ліптуга.

Він уточнив, що оскільки більшість засобів розміщення в Україні відносяться до бюджетних і вартість їх не перевищує 1 тис. грн за ніч, то турзбору в 209 грн або 20% вартості проживання завищений.

«Ставки турзбору більше 10% ціни проживання немає в жодному місті світу», — зазначив Ліптуга.

Крім цього, закон змінює ставки турзбору в 2019 році. Зокрема, для внутрішніх туристів його ставки не повинні перевищити 0,5% мінімальної заробітної плати (МЗП) на добу, що з 1 січня 2019 року становитиме 20,87 грн, для в’їзного туризму – до 5% МЗП (208,65 грн). Остаточний розмір ставок встановлять місцеві ради.

Закон встановлює, що, крім проживання в готелях, кемпінгах, хостелах і будинках відпочинку, туристичних базах, пансіонатах і таборах відпочинку, туристичний збір в 2019 році буде стягуватися також з туристів, що проживають в приватних житлових будинках, прибудовах, квартирах, котеджах, кімнатах і інших об’єктах нерухомості, які використовуються для тимчасового проживання або ночівлі. При цьому заступник міністра фінансів Сергій Верланов звертав увагу на відсутність механізму контролю за перерахуванням зборів до бюджету, зокрема, за проживання в приватному житловому фонді.

Loading...

Читайте также