Разделы:

frukti і ovochі

Еда

Вчені пояснили, чому працює безглютенова дієта

232

21:30, 15 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

І справа зовсім не у відсутності глютену.

Читайте також Вчені визначили вік початку старіння

Нове дослідження виявило раніше невідомі механізми ефективності безглютенової дієти.

За словами дієтологів, відсутність глютену у раціоні має лише незначний вплив на вагу, повідомляє Daily Mail.

Основна перевага полягає в тому, що дієта заміняє пшеницю, жито і інші зерна овочами, коричневим рисом, кукурудзою.

Ці продукти збільшують популяції «хороших» бактерій в кишечнику і запобігають запаленню, а також розвитку декількох захворювань.

Нова наукова робота проаналізувала дані 60 здорових данців середнього віку. Їх випадковим чином розділили на дві групи: перша група дотримувалася восьмитижневої безглютенової дієти, а інша група — з високим вмістом клейковини.

Виявилось, дієта з низьким вмістом глютену впливає на помірні зміни мікробів кишечника і зменшує здуття і відчуття дискомфорту в животі.

Медики вважають, що вся справа в харчових волокнах, кількість яких збільшилася в раціоні людей, які дотримувалися безглютенової дієти.

Дієта з низьким вмістом глютену багата на клітковину, яка викликає зміни в структурі і функціях складною кишкової екосистеми бактерій і призводить до поліпшення в роботі всього шлунково-кишкового тракту. Зміна мікробіома також могло призвести до постійного спалювання зайвих калорій і власного ваги випробовуваних. Обидві дієти були збалансовані за кількістю калорій і поживних речовин, включаючи кількість харчових волокон. Але склад останніх помітно відрізнявся.

Виходячи зі своїх спостережень за зміненими схемами ферментації їжі кишковими бактеріями, дослідники заявили, що відсутність глютеновою їжі в раціоні може грати останню роль в ефекті схуднення.

 

Loading...

Читайте также