Разделы:

egotsentrizm

Наука

Вчені пояснили природжений егоцентризм людей

96

10:30, 20 Март 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Фахівці спробували пояснити, як мозок людини розставляє пріоритети і звідки береться «природний егоцентризм», пише maximum.fm

У побутових ситуаціях природний егоцентризм змушує людину шукати на загальній фотографії своє обличчя або перервати розмову і озирнутися, якщо хтось в кімнаті вимовив її ім’я.

Психологи хотіли зрозуміти, наскільки автоматично відбувається ця розстановка пріоритетів і чи може це вплинути на прийняття рішень. Для цього вони зосередилися на тому, що відбувається з робочою пам’яттю людини.

Для експерименту запросили 102 добровольця, які виконували завдання за допомогою спеціально розробленої комп’ютерної гри. Як виявилося, робоча пам’ять учасників була більш орієнтована на точки, помічені кольором «я».

Читайте також: Физические наказания для детей попали под запрет в Японии

В одному з варіантів експерименту дослідники зробили так, щоб мітка «я» з’являлася вдвічі рідше за інших. Передбачалося, що мозку буде вигідніше поміняти пріоритет і зосередитися на двох інших мітках. Однак учасники як і раніше частіше давали правильні відповіді про точки, що символізують «я».

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...