Разделы:

schetka

Здоров`я

Вчені розповіли, що буде, якщо кілька місяців не міняти зубну щітку

986

13:15, 12 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Якою б дорогою та надсучасною не була ваша зубна щітка, її необхідно міняти не рідше, ніж через кожні три місяці.

Вчені університету Манчестера спеціально займалися дослідженням зубних щіток, якими користувалися якийсь час. Вони встановили, що навіть у педантів після трьох місяців використання зубна щітка стає розсадником для сотень мільйонів бактерій, включаючи стафілококи.

Раніше ми повідомляли: Вчений намагається приготувати їжу при -70°C: неймовірні фото

Що ж стосується менш педантичних у питаннях чистоти людей, то на їх щітках в окремих випадках виявлялися навіть бактерії, характерні для фекалій. Це встановили вчені іншого університету – Бірмінгемського.

Експерти зазначають, що до стоматологів дуже часто звертаються пацієнти, всі проблеми яких пов’язані з неправильним доглядом за порожниною рота. Використання старої зубної щітки тільки одна з них, але саме вона стає причиною виникнення багатьох захворювань в порожнині рота. Наявність бактерій на старій щітці – це півбіди. У старій щітки щетинки сильно зношуються, вони стають м’якими та нездатними проникнути в найпотаємніші місця. В результаті в таких місцях постійно накопичується наліт, який є добрим ґрунтом для розвитку карієсу та ще низки захворювань, наприклад, гінгівіту або пародонтиту, а також їх ускладнень.

schetka

Фахівці іншої компанії з виробництва зубних щіток Curaprox говорять про те, що багато людей нарікають на свою спадковість. На думку експертів Curaprox, вплив спадковості на розвиток всіляких стоматологічних захворювань становить не більше десяти відсотків. Ще 30 відсотків негативних факторів – це екологія і загальний стан здоров’я людини. А ось 60%, що залишилися, – безумовно, порушення правил гігієни, неправильний догляд за порожниною рота.

До числа вже перерахованих небезпек тривалого користування однією і тією самою щіткою співробітники цієї компанії називають зростаючу небезпеку травмування ясен. Старі щетинки стають м’якшими, але кінці ворсинок при цьому загострюються і колють ясна. В мікротравми, що утворюються, потрапляють бактерії. Процес інфікування переходить в активну фазу.

На тлі розвитку стоматологічних захворювань виникає ще одна загроза. Потрапляючи в кров, бактерії, у пацієнтів з ослабленою імунною системою, з часом викликають захворювання серця. Саме з цієї причини стоматологи рекомендують уважно стежити за станом зубів і при найменшому появі ознак карієсу або будь-якого іншого захворювання негайно звертатися до дантиста.

Чистити зуби, говорять співробітники компанії, необхідно починати практично з моменту їх появи. А лікарі-гігієністи радять при виборі першої зубної щітки звертати увагу на: дуже м’яку щетину, маленьку головку, велику зручну ручку. І міняти її потрібно також не менше одного разу на три місяці.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...