Разделы:

dnk_test

Здоров`я

Вчені розробили ДНК-тест, що визначає схильність до інфаркту

54

17:45, 10 Октябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Одноразовий генетичний тест вартістю менше 40 фунтів стерлінгів (близько 1400 грн) може показати, чи людина народжена зі схильністю до серцевих захворювань. Про це пише The Guardian.

Раніше ми повідомляли: Вино руйнує ракові клітини — вчені

Дослідники вважають, що такий генетичний тест досить дешевий, щоб його робили усім дітям. Надалі можна було б використовувати медикаментозні препарати, щоб знизити шанси найбільш схильних до захворювань на серцевий напад у дорослому житті.

Даний тест можна пройти в будь-якому віці, адже ДНК людини не змінюється протягом усього життя. Для дослідження потрібно взяти краплю крові, проте в деяких випадках досить і мазка з рота.

Розробка геномного тесту проводиться під керівництвом провідного дослідника з Бейкеровского інституту серця і діабету (Австралія) і Кембриджського університету, доктора Майкла Інойе.

Старший автор сер Нілеш Самані, професор кардіології в Лестерського університету сказав: «На даний момент ми оцінюємо людей на ризик ішемічної хвороби серця протягом 40 років через медичні перевірки NHS. Але ми знаємо, що це неточно, а також те, що ішемічна хвороба серця починається набагато раніше, за кілька десятиліть до появи симптомів. Тому, якщо ми збираємося зробити справжню профілактику, нам потрібно ідентифікувати людей з підвищеним ризиком набагато раніше».

Надалі вчені мають намір отримати дозвіл на впровадження тесту в місцеві системи охорони здоров’я, але для цього необхідно повноцінно завершити клінічні випробування і підвищити GRS.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...