Разделы:

sobaka

Наука

Вчені здивували новим відкриттям про собак

1296

12:45, 21 Сентябрь 2020

Change

Найбільш цікаві новини

Фахівці провели експеримент з 70 домашніми собаками різних порід, щоб дізнатися, наскільки добре вихованці розуміють людську мову.

Собакам дали прослухати аудіозаписи різних людей, які говорять шість слів, які розрізнялися лише голосними звуками (наприклад, had, hid і who’d). Крім цього, всі записи були відредаговані таким чином, щоб голоси звучали на одній висоті, пише maximum.fm

Тобто собаки мали реагувати тільки на різницю в голосних звуках. Виявилося, що більшість собак (48 з 60) могли розпізнати одне і те ж слово. Так, увага собак слабшала, якщо вони чули слово повторно, навіть якщо його озвучувала інша людина. Реакція собак на мову оцінювалася виходячи з поведінки тварин, наприклад рухи вух або пильного погляду. Коли собака чув нове слово, то проявляв увагу. Якщо ж слово повторювалося, то увага слабшала.

«Я була здивована тим, як добре деякі собаки реагували на незнайомі голоси, – говорить автор дослідження. – Це може означати, що вони розуміють більше, ніж ми думаємо». На думку вчених, здатність розпізнавати голосні в словах може бути результатом одомашнення.

Читайте також: Эксперты рассказали, как выбрать моющее средство для посуды

 

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.