Разделы:

dopomoga

Здоров`я

Вчені з’ясували, чому чоловікам частіше надають першу допомогу, ніж жінкам

621

10:00, 7 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Науковці ще минулого року з’ясували, що жінкам рідше надають першу допомогу. Нові опитування свідчать, що це може бути пов’язано із гендерними стереотипами, страхами та жіночими грудьми.

Раніше ми повідомляли: Вчені розповіли, у чому полягає секрет казино

Про дослідженнях повідомляється на сайті American Heart Association.

Минулого року було проаналізовано дані про майже 20 тисяч випадків зупинки серця. Вчені з’ясували, що у чоловіка шанс отримати першу допомогу від перехожого і вижити на 23 % вище, ніж у жінки.

Одним із припущень причин такого розподілу висунули гендерні стереотипи — люди можуть просто побоятися звинувачень в сексуальних домаганнях.

Науковці з Колорадського університету під керівництвом Сари Перман вирішили перевірити наявність такого причинно-наслідкового зв’язку і провели онлайн-опитування для 54 людей, яких попросили висловити свої припущення щодо нерівного розподілу першої допомоги.

Маленька вибірка є великим обмеженням для дослідження, проте автори обіцяють опублікувати більш повну його версію згодом.

Серед респондентів 60 % були чоловіками. Більшість учасників опитування зійшлися на тому, що жінки рідше отримують першу допомогу через те, що процес може бути розцінений як неналежна поведінка. Окрім цього, жіночі груди розцінювалися як перешкода для проведення процедури.

Серед інших причин було вказано страх нанесення каліцтв або травм, а деякі з опитаних стверджували, що у жінок набагато рідше бувають проблеми з серцем і напад може бути інсценовано.

В якості можливої ​​причини сексуальні домагання в два рази частіше вказували чоловіки, в той час як жінки припускали, що процедура може завдати фізичної шкоди.

Вчені з Університету Пенсільванії під керівництвом Маріон Лірі провели експеримент за участі 75 людей використовуючи віртуальну реальність, в якій перехожому на вулиці стає погано.  Від учасників вимагалося надати першу допомогу, і вчені стверджують, що жінкам її надавали набагато рідше, ніж чоловікам.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...