Разделы:

zalezcnist zdorovia vid sots statusu

Интересное

Вчені з’ясували, як здоров’я людини залежить від соціального статусу

51

16:00, 5 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

У кожної людини є особиста мережа знайомств, що складається з сім’ї, друзів, родичів, сусідів, колег. Вчені зазначають, що соціальний статус і характер спільних відносин можуть прямим чином вплинути на життя людини.

Про це йдеться у дослідженні вчених Ліджуна Сонга (Lijun Song) та Філіпа Петітіса (Phillip Pettis), пише журнал Science Direct.

Читайте також Вчені розповіли, у чому полягає секрет казино

Здоров'я людини залежить від соціального статусу

Дослідники проаналізували дані об’ємних соціальних обстежень, що провели одночасно в Сполучених Штатах, Тайвані та міській частині Китаю для того, щоб з’ясувати, чи є статус знайомих причиною тривалого захворювання.

Експеримент показав, що статус людини може вплинути на здоров’я різними способами.

Здоров'я людини залежить від соціального статусу

Люди з вищим соціальним статусом більш здорові в цілому, вони знають про стан свого здоров’я, мають більше часу і грошей, щоб підтримувати своє здоров’я. Такі люди рідше відчувають стрес і мають доступ до медицини.

Та вчені виявили негативний наслідок соціального статусу. У 2 з 3 груп людей – в Америці і Китаї – зв’язок з людьми більш високого становища фактично спричиняв часті проблеми зі здоров’ям. Щоб пояснити це, науковці використали теорію соціальних витрат.

З трьох країн Тайвань має відносно низький рівень різниці між людьми, що пояснює позитивні наслідки корисних знайомств, в той час як в США і Китаї ситуація повністю протилежна.

Loading...
Загрузка...

Читайте также

Загрузка...