Разделы:

В регионе

16:45, 26 Сентябрь 2018

57

Високі врожаї сумнівної якості: яку картоплю їстимуть українці цьогоріч (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Цього року в Україні очікується небачений урожай картоплі — близько 25 мільйонів тонн. Це на 15 відсотків більше, ніж торік.

Збір триватиме до кінця вересня, а ціни на овоч уже почали падати, кажуть в «Українському інституті картоплярства». Але радіти зарано. Адже разом із великим урожаєм зросла кількість неякісної картоплі.

В Україні майже 90 відсотків врожаю картоплі вирощують селяни у своїх господарствах, решту — постачають професійні виробники, розповідають в Інституті картоплярства. Продукція від селян зазвичай продається на ринках, від великих виробників — у супермаркетах. Якість буде гірша, оскільки деякі «приватники» часто нехтують правилами вирощування картоплі, наприклад, недодають добрив або навпаки — зловживають ними.

В Інституті картоплярства радять заготовляти на зиму пізні сорти, а не ранні. Щоб відрізнити їх — пошкрябайте нігтем шкірку овоча. У «пізньої» картоплини — вона жорсткіша.

Тим часом, оптові ціни на популярний овоч зменшились у середньому на півгривні порівняно з минулим роком. Зараз кіло картоплі коштує близько трьох гривень. Але з першими заморозками коренеплід подорожчає на ті самі півгривні. Але не поспішайте набирати побільше картоплі в гонитві за вигідною ціною. Адже її краще зберігати в погребі або, принаймні, у підвалі. Інакше вона зіпсується.

Раніше ми повідомляли Жорстка економія: що їдять українці, і чим це загрожує (ВІДЕО)

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...