Разделы:

bioplastik

Здоров`я

Виявилося, що біопластик завдає довкіллю більше шкоди, ніж звичайний

414

10:45, 18 Апрель 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Засновник компанії Miniwiz і експерт з утилізації Артур Хуанг вважає, що біорозкладаний пластик насправді може бути небезпечнішим для навколишнього середовища, ніж звичайний, пише maximum.fm

За словами Хуанга, біопластмаса при компостуванні завдає шкоди природі, окислюючи ґрунт і воду.

Якщо ми використовуємо біопластик так само, як і звичайну пластмасу, то він так само погано впливає [на навколишнє середовище], якщо не гірше, – упевнений Артур Хуанг.

Найпоширеніший тип біопластику створюється з полімолочної кислоти. Вона створюється з ферментованого крохмалю, який отримують з кукурудзи, картоплі, цукрового очерету або навіть морських водоростей. Хуанг говорить про те, що такий тип пластику насправді не можна вважати біорозкладаним, тому що в нормальних умовах він руйнується так само, як і звичайний. Він піддається тільки компостуванню.

Протягом декількох місяців біопластик під впливом мікроорганізмів розкладається на біомасу і газ, підвищуючи при цьому кислотність ґрунту.

Читайте также: Стало известно, где на Луне скрыты запасы воды

Це як скинути багато апельсинового соку в океан або гирло річки, – порівнює процес Хуанг.

Також він вважає, що для екосистеми біопластик значно шкідливіший. Це пояснюється тим, що звичайний пластик не взаємодіє з навколишнім середовищем, а також ніяк на нього не впливає. За словами Хуанга, він, здебільшого, – естетична проблема, натомість біорозкладаний пластик завдає фізичної шкоди ґрунту.

Ще у 2015 році ООН висловила побоювання, що люди будуть менше піклуватися про перероблення, якщо будуть думати, що пластик, який вони використовують, – нешкідливий і безпечний.

Однак точку зору Хуанга поділяють не всі. Архітектор Артур Маму-Мані каже, що низка експериментів з вирощування салату в компості спростувала теорію про те, що компостування підвищує кислотність. Її рівень в ґрунті була у межах норми. Хуанг наполягає на тому, що замість компостування біопластик необхідно переробляти.

Loading...

Читайте также