Разделы:

avto karpaty

Авто

Взимку у Карпатах: як їздити правильно та безпечно

43

10:30, 25 Декабрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Гірськолижний сезон відкрито, і фани карпатських схилів вже напевно до нього готові. Але чи всі готові до штурму тамтешніх доріг – як будемо їздити в горах, тим більше, в таку погоду, як у ці дні? Не варто порівнювати дороги на українських гірських курортах з дорогами в зимових Альпах або Піренеях (хоча могли б), просто нагадаємо, які сюрпризи можуть чекати нас взимку в наших Карпатах. Про це повідомляє Авто24.

Читайте також Названі найнадійніші уживані автомобілі

Неприбраний сніг

Сніг на гірських дорогах є майже завжди – якщо не на основних, то на другорядних, що з’єднують окремі об’єкти інфраструктури. Для більш-менш впевненої їзди взимку в горах машина повинна бути взута у зимові шини арктичного типу, з глибокою нарізкою протектора, розвиненими шашками в його плечовій зоні і бажано з шипами.

Якщо вашим місцем проживання на час відпустки стане зовсім вже глуха місцевість, тоді в глибокому снігу знадобляться ланцюги (браслети) на ведучі колеса. Пам’ятайте головне правило їзди снігом – все робимо плавно. При буксуванні в заметах часто буває корисним відключити системи безпеки, тобто ESP та протибуксовочну.

Ожеледь

Хто хоча б раз бував взимку в Карпатах, назавжди запам’ятають крижані жолоби, в які перетворюються деякі лісові путівці. Вода, яка стікає на них вдень, до вечора замерзає і при деяких умовах не тане навіть на наступний день. Рятує те, що ці дороги часто нерівні, з «прошарками» замерзлого бруду, що виступає з-під льоду – чіпляйтеся за ці «рейки» колесами. Шипи тут не панацея, законів фізики вони не скасовують, але в багатьох випадках можуть допомогти.

Підйоми і спуски

Навіть якщо дорога на спуску чиста і майже суха, уникайте тривалих гальмувань педаллю — сповільнюйте машину, гальмуючи двигуном.

Штурм підйомів розраховуйте так, щоб не перемикати передачу до самої вершини (на машинах з автоматичною трансмісією зафіксуйте відповідну передачу в ручному режимі). Зовсім погано справа, якщо ухил буде зледенілим, і неважливо, спуск це чи підйом. На хорошій гумі у вас ще будуть якісь шанси, а на міських «європейках» на подібні слизькі доріжки краще не потикатися.

Взагалі на гірських дорогах як ніде більше може стати в нагоді відерце (пакет) піску або відсіву, який можна захопити в багажник. Цей найпростіший засіб, насипаний доріжкою перед ведучими колесами, допоможе вам елементарно зрушитися з місця на льоду і укоченому снігу.

Вузькі дороги

У Карпатах багато вузьких доріг, де двом великим машинам непросто роз’їхатися навіть у літній час. Взимку до того ж узбіччя засипані снігом, що ще більше обмежує водія в маневрах. Якщо сніг на краю проїзної частини по глибині близький до кліренсу вашого автомобіля, остерігайтеся при зустрічному роз’їзді заїжджати в нього однією стороною машини – виїхати буде нелегко.

Досвідчені водії, коли на дорозі потрібно роз’їхатися з кимось, заїжджають на засніжене узбіччя під гострим кутом обома передніми (задніми) колесами – виїхати назад власним слідом буде набагато простіше.

Врахуйте також, що багато доріг в горах замість узбіч мають глибокі промоїни — справжні русла, які після дощів і танення снігу заповнюються швидкою водою. Взимку, коли на дорозі слизько, при роз’їзді двох машин зірватися правими колесами в цю канаву досить ймовірно.

Loading...

Читайте также