Разделы:

family

За кордоном

Як бути татом в декреті: досвіт інших країн

78

11:30, 22 Сентябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Декретна відпустка для тата. В Україні така практика існує, але цим користується дуже мало чоловіків.

Натомість за кордоном розділити обов’язки з догляду за дитиною на двох дорослих чи взагалі залишити дітей на батька — цілком поширене явище.

«Лате-тато» так у Швеції називають молодих татусів, які в декреті п’ють каву, гуляючи вулицями з дитячими візочками. Там батько у декреті — звична практика, як і в багатьох інших країнах. На деякий час від гастролей та зйомок заради дітей відмовляються навіть зірки.

У Швеції така можливість існує вже майже півстоліття. Там кожен четвертий тато йде у декрет. Загалом на сім’ю дають 480 днів оплачуваної відпустки для догляду за дитиною: мінімум три місяці для батька та три для мами. Решту днів можна поділити на власний розсуд.

papa v dekrete

У США держава офіційно не оплачує народження дитини та відпустку для догляду ні матері, ні батькові. Там усе залежить від роботодавця — і розмір виплати, і те, скільки триватиме відпустка. Джон живе в Каліфорнії, він батько п’ятьох дочок. Веде відеоблог про виховання дітей.

Джастін Тімберлейк наважився піти в декрет три роки тому. Тоді у співака з’явився на світ син. А засновник соцмережі Фейсбук Марк Цукерберг, посидівши два місяці в декретній відпустці з донькою, дозволив усім співробітникам компанії брати оплачувану чотиримісячну декретну відпустку.

papa v dekrete

У Німеччині батьки можуть обирати: або один із них доглядає за дитиною протягом року, або двоє можуть поділити між собою 14 місяців відпустки. Частину втраченої заробітної плати держава компенсує.

papa v dekrete

Польща теж фінансово підтримує новоспечених татусів. Тут оплачувана декретна відпустка триває рік. Перші 14 тижнів призначені виключно для жінок, а потім мама обов’язками щодо догляду за дитиною може «помінятися» з татом.

papa v dekrete

У Великій Британії брати декретну відпустку обом батькам дозволили три роки тому. Перші два тижні після пологів закріплені за мамою, решту — 48 тижнів батьки можуть розподілити між собою.

Принц Вільям брав декретну відпустку двічі, щоправда ненадовго. Два тижні він сидів удома, доглядаючи за сином, і місяць за донькою.

Раніше ми повідомляли В Україні на третину збільшився розмір декретних і лікарняних виплат

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.