Разделы:

pist

Здоровье

Як піст впливає на організм: шкода і користь для здоров’я

247

8:45, 30 Ноябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Під час Різдвяного посту, який розпочався 28 листопада і триватиме до 6 січня, змінюється режим харчування, який беззаперечно впливає на організм. Проте залежно від організації харчування, в організмі можуть відбуватися як позитивні, так і негативні зміни.

Як піст впливає на здоров’я і кому він протипоказаний – про це йдеться в ексклюзивному коментарі для Здоров’я 24 лікаря-дієтолога та доцента кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб у Буковинському державному медичному університеті Мирослави Березової.

Читайте також Медики рассказали, как укрепить здоровье

Як піст впливає на організм людини

Вплив посту на організм людини

Лікар-дієтолог зазначає, що все залежить від організації харчування, зробивши це правильно, піст добре вплине не лише на фізичне здоров’я, але і на емоційний стан.

«Наш оптимізм, бажання творити, відчуття енергії та мотивації до дії, відчуття задоволення від виконаного і врешті відчуття щастя дуже залежать від правильного харчування»,– переконана фахівець.

Мирослава Березова зазначає, що це можна пояснити не тільки взаємодією гормонів голоду і насичення, а також і явищем аутофагії.

Особливості харчування під час посту

Лікар зазначає, що попри всі традиційні вимоги до посту кількість вуглеводів у раціоні буде збільшуватися, а вміст білків, жирів, насичених і транс-жирних кислот зменшується.

Особливості харчування під час посту

Під час посту збільшується вміст у раціоні харчових волокон.

Склад мікрофлори кишківника забезпечує нормальне травлення, всмоктування поживних речовин. Він бере участь у стимуляції імунної системи, регуляції гормонального гомеостазу, підвищує чутливість до інсуліну, а також відповідає за захист нервової системи та здоров’я мозку.

Для нормалізації шлунково-кишкового тракту необхідно включити в період посту в раціон вівсяну кашу і квашену капусту. Ці продукти допоможуть більш м’яко пережити відмову від молочних продуктів.

Відсутність в раціоні кисломолочних продуктів протягом тривалого часу може призвести до дефіциту кальцію в організмі, який для здоров’я нервової системи, серця і судин, кісток і зубів. Щоб нормалізувати рівень кальцію в організмі, варто включити в щоденне меню насіння кунжуту і соняшнику, горіхи (особливо мигдаль), капусту та шпинат.

Під час посту варто включити в раціон насіння кунжуту

Кому піст протипоказаний:

• вагітним жінкам та жінкам, які годують грудьми;
• дітям та підліткам;
• літнім людям з хронічними захворюваннями;
• людям з захворюваннями органів травлення (виразкова хвороба, гастрит, холецистит, панкреатит, гепатит, ентерит тощо);
• пацієнтам з цукровим діабетом, та іншими гормональними порушеннями;
• пацієнтам з анемією;
• виснаженим людям після тривалої хвороби або у післяопераційному періоді;
• людям, які зайняті важкою фізичною працею.

Лікар-дієтолог Мирослава Березова застерігає, якщо вищеперераховані категорії населення все ж таки будуть постити це може призвести до серйозних ускладнень.

Вагітним та жінкам, які годують грудьми, піст протипоказаний

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...