Разделы:

zdorovie i bogatstvo

Новости

Як стати багатим і здоровим: вчені знайшли відповідь

1120

21:30, 10 Декабрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Спілкування з людьми певного соціального статусу прямо впливає на здоров’я людини. Про це пише журнал Science Direct.

Читайте также Вчені назвали головного ворога схуднення

Результат пошуку зображень за запитом "Як стати багатим і здоровим"

Мережа знайомств, яка складається з сім’ї, родичів, друзів, колег і сусідів, а саме – їх соціальний статус – безпосередньо впливає на здоров’я.

Дослідники проаналізували національно-репрезентативні дані об’ємних соціальних обстежень, проведених одночасно в Сполучених Штатах, Тайвані та міської частини Китаю, щоб з’ясувати, чи може статус того чи іншого знайомого бути причиною захворювання тривалістю більше тижня.

Як з’ясувалося, люди з більш високим статусом в цілому хворіють рідше. Вони більш свідомі і обізнані про свій стан, у них є час і гроші, які вони вкладають в здоровий спосіб життя.

Вони рідше відчувають стрес, у них є доступ до ширших можливостей медицини. Всі ці привілеї відповідно до теорії соціального капіталу можуть поширюватися і на їх оточення.

У той же час вченим вдалося з’ясувати, що є зворотні наслідки у спілкування з людьми більш високого соціального статусу. У двох з трьох вивчених груп людей — в Сполучених Штатах і Китаї — зв’язок з людьми більш високого становища вела до частих випадків порушення здоров’я.

Нову концепцію, яка допомагає зрозуміти негативні наслідки високого соціально-економічного статусу для здоров’я, назвали теорією соціальних витрат.

«Її основні характеристики включають в себе неспокій і відчуття невдачі, порівняння себе з більш успішним знайомим не в свою користь, яке веде до шкідливих звичок, а також додаткові зусилля — час, гроші і енергія, які потрібні для встановлення і підтримки таких цінних відносин високого статусу», — сказано в повідомленні.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...