Разделы:

gololed

Дороги

Як у різних країнах світу вирішують проблему ожеледиці та снігових заметів (ВІДЕО)

347

17:15, 15 Ноябрь 2018

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

У нас — лопати і, здебільшого, сіль… А десь — тротуари з підігрівом та новітні суміші для посипання доріг. Як у різних країнах світу вирішують проблему ожеледиці та снігових заметів?

gololed

Читайте також Свіжий сніг можна їсти, — вчені

Сіль — найдешевший засіб боротьби з ожеледицею. Проте розвинені країни поступово від цього засобу відмовляються. Бо сіль на дорогах шкодить автомобілям — пришвидшує корозію кузова, крім того — руйнує дорожнє покриття. А ще — псує взуття і потрапляє у води річок. Ось кілька прикладів того, як можна обійтися без солі.

Спосіб перший — пісок плюс окріп.

У Швеції пісок додають у киплячу воду і розбризкують суміш по дорозі. Гаряча вода розтоплює лід і пісок миттєво осідає на асфальті. Коли за кілька хвилин дорога знову замерзає, на ній утворюється жорстке покриття, схоже на наждачний папір. Метод ефективний та екологічно безпечний. Але дорогий, бо потребує спеціальної техніки.

Спосіб другий — мармуровий або гранітний гравій.

В інших країнах Європи найчастіше розкидають гравій на лід. Криги це не знищує, втім суттєво покращує зчеплення коліс із дорогою. Пізніше розкиданий гравій збирають і використовують повторно.

Спосіб третій — підігрів.

У Норвегії теплові мережі прокладають просто під пішохідними доріжками та автомагістралями. Тому сніг та лід на них миттєво тануть. В Ісландії для підігріву вулиць використовують термальні води.

Спосіб четвертий — реактив.

У США та Канаді застосовують хлорид магнію. Реактив — не з дешевих. Але його потрібно менше, ніж солі. Та й вміст хлору там менший.

По всьому світу комунальники постійно експериментують із новими рецептами від ожеледиці. Аби це було дешево, ефективно та екологічно. В деяких американських штатах час від часу дороги поливають розсолом, що залишається після виробництва сиру. А в Білорусі два роки тому спробували патоку — це відходи від виробництва цукру. Ефект був такий самий, як від солі. Тільки обійшлося це комунальникам у кілька разів дорожче.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...