Разделы:

sakhar

Здоров`я

Замінники цукру є неефективними під час схуднення – науковці

92

11:15, 8 Январь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Про те, що цукор шкідливий для здоров’я, говорять не лише дієтологи, а й науковці. Саме тому більшість дієт для схуднення містити рекомендацію використання аналогу цього продукту – замінника цукру.

Група вчених з Німеччини, Угорщини та Франції засумнівалися у їх ефективності, пише The BMJ.

Вчені проаналізували 56 досліджень, у яких розглядалися як штучні замінники цукру (аспартам і сахарин), так і підсолоджувачі натурального походження (стевія).

Науковці дослідили дані попередніх експериментів, щоб визначити як вживання замінників цукру впливає на індекс маси тіла здорових людей, рівень цукру в крові, харчові звички і ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Раніше ми повідомляли: Науковці розповіли, для кого може бути корисним денний сон

У більшості випадків люди, які перейшли на підсолоджувачі, відчували себе не краще і не гірше тих, хто їх не вживав. Учасникам, які намагалися скинути вагу, замінники цукру не допомогли.

Наприклад, у дорослих результати декількох невеликих досліджень свідчили про невеликі поліпшення індексу маси тіла та рівня глюкози в крові натщесерце з підсолоджувачами. Проте впевненість у цих даних була низькою. Більш низький прийом замінників цукру був пов’язаний з трохи меншим збільшенням ваги (-0,09 кілограмів), ніж більш високий прийом, але вірогідність цих доказів була низькою.

У дітей менший приріст індексу маси тіла спостерігався при підсолоджувачах у порівнянні з цукром, але прийом замінників цукру не відрізнявся від маси тіла.

Не знайдено жодного доказу будь-якого ефекту від цукрових підсолоджувачів для дорослих або людей з ожирінням або дітей, які активно намагаються схуднути.

Висновок вчених: напис «0 калорій» на етикетці – привабливий рекламний хід, а не турбота про вашу фігуру.

Підписуйтесь на CHANGEUA в facebook

Loading...

Читайте также