Разделы:

vrachi

общество

Жінка померла через 2 доби після трансплантації нирки

564

9:00, 3 Апрель 2019

Change

Найбільш цікаві новини

3 квітня 1933 рік у Херсоні український хірург Юрій Вороний першим у світі зробив пересадку нирки. Про це було написано в італійському журналі «Vinerva Chirurgica». Своєю операцією хірург Вороний надовго випередив розвиток трансплантології. У більшості країн світу клінічні пересадки нирок почали робити тільки в 50-60-і роки, пише gazeta.ua

Орган включився у кровообіг і почав самостійно функціонувати. Ця пересадка нирки була першою в історії спробою пересадки будь-якого цілого органу людині.

До Першої радянської міської лікарні міста Херсона доставили 26-річну Оксану Галушко у важкому стані. Через сімейні проблеми дівчина проковтнула 4 грами хлориду ртуті. Отруєння призвело до відмови нирок. Стан дівчини був вкрай важким і Юрій Вороний приймає рішення про трансплантацію.

В якості донора використали труп 60-річного чоловіка, який помер в приймальному покої через перелом черепа. У нього нирку взяли через шість годин після смерті.

Проблемою стало те, що групи крові донора і реципієнта не збігалися. У жінки була I, а у чоловіка III. Цього донора все ж взяли, бо іншого донора не було. Після операції жінка прожила з трансплантованою ниркою трохи більше 48 годин і померла.

Читайте також: В Україні запрацював електронний рецепт: що змінилося

У травні минулого року Верховна Рада України нарешті ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». Він передбачає, що пересадка органів можлива за умови, коли є письмовий дозвіл донора. Якщо ж померла людина не висловила за життя своєї згоди чи незгоди на посмертне донорство, то рішення про вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації приймають родичі цієї особи.

Сьогодні ж більшість українців із хворими нирками мусять роками бути на гемодіалізі, втративши надію отримати донорський орган.

Loading...

Читайте также