Разделы:

Суспільство

17:30, 27 Октябрь 2018

73

Зіпсовані гроші — не втрачені гроші: як відновити купюри (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Забув гроші в кишені і виправ штани. У магазині дали решту розірваною купюрою. Пошкоджені гроші є у всіх. І зазвичай ми просто намагаємося якнайшвидше їх позбутися. Віддати у тому ж магазині чи в транспорті. Або ж викидаємо, якщо банкноту вже й не впізнати. Хоча отримати нову зовсім не складно.

dengi

dengi

Читайте також МОЗ нарешті дасть гроші онкохворим, чиї родичі живуть під відомством уже 40 днів (ВІДЕО)

Коли в будинку стається пожежа, перше, про що думають господарі — взяти все найнеобхідніше та вибігти з вогняної пастки. Речей та меблів, знищених полум’ям — уже не повернути. А от якщо згоріли гроші, відшкодувати їх можна.

Фахівець Національного банку — Віталій Ковтонюк показує чорні згортки. Це гривневі купюри, що згоріли в одному з будинків Івано-Франківська. Залишки купюр фахівці дослідили й відшкодували власнику гроші.

У середньому одна банкнота перебуває в обігу кілька років. Найшвидше зношуються дрібні гроші. Але в Україні їх уже почали вилучати — хочуть замінити монетами. Десятки, двадцятки й купюри більших номіналів — живуть довше. Але навіть банкноти у п’ятсот гривень — не вічні. Зношені купюри — із плямами, потертостями й відірваними шматками — можна обміняти на нові в будь-якому банку — запевняє фахівець НБУ. Головне, щоб неушкодженою лишилася принаймні половина банкноти.

Видати цілі гроші замість пошкоджених можуть готівкою чи перерахувати на картку. Гривневу купюру, в якій пошкодження несуттєві, у касі будь-якого банку вам мають обміняти миттєво. Якщо ж банкноти порвані на дрібні шматочки чи зотліли, треба буде почекати близько місяця, поки триватиме експертиза.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...