Разделы:

glaznyye kapli

Здоров`я

Злодій зору: назвали найнебезпечніший вік перед сліпотою

409

13:15, 15 Март 2019

Change

Найбільш цікаві новини

10-16 березня відзначають Всесвітній тиждень глаукоми. Небезпека цієї хвороби в тому, що на початкових стадіях вона протікає безсимптомно. Уже пізніше проявляється звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти, пише gazeta.ua

Згідно з результатами досліджень практично у всіх регіонах світу серед причин сліпоти друге місце займає глаукома, що підкреслює її соціальну значущість як одного з найбільш інвалідизуючих захворювань. У світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них понад 12 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. З кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. В Україні 170 тис. людей страждають на цей недуг.

Про нього детально розповіла Оксана Вітовська, доктор медичних наук, головний позаштатний офтальмолог МОЗ.

«Глаукома крадькома забирає в людей зір. Людина сліпне непомітно. Проблема глаукоми в тому, що люди не відчувають початок захворювання. Якщо у Вас перед очима літають мушки, буває затуманення, бачите сяйво навколо лампочки – зверніться до сімейного лікаря або офтальмолога. Важливо не згаяти час», — говорить лікар.

Читайте також: В столице задержали трёх квартирных воров (ВИДЕО)

Однією з причин підвищення тиску й появи глаукоми є вікові порушення тонусу тканин ока. Канали вужчають і погіршується тиск. Також причиною може бути травма чи запалення. Глаукому викликає порушення кровопостачання зорового нерва, стрес.

В зоні ризику люди, яких у роду була глаукома, кому більше 45 років, мають короткозорість, цукровий діабет, серцево-судинні хвороби , мали травми очей або операції. Перевіряти очний тиск потрібно хоча б раз на два роки. Ретинальний томограф показує стан диска зорового нерва, поля зору та вимірюється товщина рогівки.

Загрузка...

Читайте также

Загрузка...