Разделы:

poltava

В регіоні

Екскурсія нічною Полтавою: міфи, легенди та магія заходу

142

15:33, 16 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

У суботу, 21 вересня, “Стара Полтава” та “Гільдія Нічних Провідників” організовують нічну атмосферну екскурсію Полтавою. Учасникам обіцяють цікаві та захопливі історії, легенди та міфи, а також нетрадиційні екскурсійні маршрути.

Як розповіла гід проєкту «Стара Полтава», авторка екскурсійних маршрутів Марина Буланна, цей проєкт існує з 2017 року, пише np.pl.ua.

“У нас з  засновником проєкту «Стара Полтава» Ігорем Ізотовим виникла ідея розробити незвичайний маршрут спільно із проєктом «Гільдія Нічних Провідників», автором якого є чернівецький екскурсовод Ярослав Адамчук. У рамках проєкту Ярослав проводить екскурсії нічними Чернівцями, обираючи для маршрутів об’єкти, які мають своєрідну атмосферу, оповиті якимись цікавими легендами, міфами, а також ті, які, зазвичай, не потрапляють до класичних екскурсійних маршрутів. Тому, розробляючи нашу екскурсію, ми теж керувалися принципом «атмосферності» і таємничості об’єктів. А який же час може бути кращим для сприйняття такої інформації? Вночі місто змінюється: стає більш камерним і загадковим. Це саме той час, коли ми можемо дозволити собі відкинути зайву раціональність і повірити в легенди, які розповідає нам наше місто”, – говорить Марина Буланна.

У чому особливість даної екскурсії, крім того, що вона проходить вночі? Які родзинки?

Крім зазначених вже об’єктів з серпанком таємничості (таких як колишній будинок Дворянського і селянського банку (нині будівля СБУ), прибутковий будинок Перцовича, будинок Болюбаша), ми вирішили включити також кілька полтавських двориків, куди полтавці, зазвичай, не потрапляють і навіть не здогадуються, які цікаві споруди там ховаються. Саме завдяки таким дворикам нам вдасться сповна відчути атмосферу нашого міста.

Читайте також: На Полтавщине бывший тюряжник поиздевался над 14-летней девочкой (ВИДЕО)

Чи є вікові обмеження для участі? А щодо фізичної підготовки?

Вікових обмежень немає, але екскурсія буде цікава, перш за все, дорослим. Якоїсь особливої фізичної підготовки вона теж не потребує: вона доступна усім, хто в змозі пройти 2 – 2,5 години нічним містом.

Чи потрібно спеціально якось готуватися до неї? Брати ліхтарики?

Ми рекомендуємо взяти з собою теплий комфортний одяг і ароматний гарячий чай у термосі. Ночі стають прохолоднішими і самими лише теплими історіями не зігрієшся. Маршрут пролягатиме добре освітленими вулицями, але у двориках, можливо, ліхтарики стануть у нагоді.

Екскурсія пішохідна? Який маршрут? Де старт та фініш?

Екскурсія повністю пішохідна. Проходитиме у центральній частині міста. Стартуємо біля однієї з найгарніших будівель Полтави – Дворянського та селянського банку (нині будівля СБУ), завершити плануємо на Білій альтанці – з неї відкривається романтична перспектива нічного Подолу і вид на добре освітлений Хрестовоздвиженський монастир.

Які цікаві факти та легенди взяті за основу при підготовці маршруту?

Нас цікавили, перш за все, будівлі, або місця, з якими пов’язані якісь легенди. Наприклад, славнозвісний будинок Перцовича, збудований у стилі романтичного модерну з елементами готики (так званий «Замок Річарда» на вул. Пушкіна, 40). Вже сам його зовнішній вигляд надихнув полтавців на створення легенди про таємничого постояльця, який одного разу там поселився.

Не менш цікаві й інші будівлі по вул. Пушкіна – Будинок дитячої творчості (колишнє музичне училище Д. Ахшарумова) та будинок кравця Самойловича.

Цікава історія родини Болюбашів, з якої походив Володимир Болюбаш, власник особняка в одному з наймальовничіших куточків Полтави, у якому пізніше довгі роки розташовувався художній музей.

Цікава легенда про походження назви вулиці Панянка і цілюще джерело, яке врятувало полтавців під час епідемії чуми.
Матимемо змогу також трошечки більше дізнатися про будинок Єгорової (т. зв. «будиночок кравця» на вул. Соборності), а точніше, про його колишніх власників.

Не оминемо й славнозвісних полтавських підземель, які збуджують фантазію кожного покоління полтавців.

Чи обмежена кількість учасників екскурсії?

Будуть набрані групи по 30 – 35 чоловік. До речі, на першу екскурсію, 21 вересня, група вже набрана. На наступну, 28 вересня, вже теж майже немає місць.

Кому, на вашу думку, буде особливо цікаво відвідати такий захід?

З досвіду «Гільдії Нічних Провідників» ми бачимо, що нічні екскурсії цікавлять переважно молодь. Екскурсія зацікавить усіх, хто бажає поглянути на звичне місто з незвичного романтично-таємничого ракурсу, більше дізнатися про його історію і про об’єкти, які, зазвичай, не потрапляють у поле нашого зору.

Вартість участі в екскурсії – 100 грн.  Слідкувати за анонсами екскурсії можна на сторінці Стара Полтава у Facebook. 

Loading...

Читайте также