Разделы:

riba

В регіоні

Кількість випадків захворювань на ботулізм зросла вдвічі

28

15:13, 27 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

З початку 2019 року в Україні захворіло на ботулізм 51 людина, п’ятеро з них померли. Найбільше випадків зафіксовано в Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Запорізькій областях і Києві. Державна служба України з питань безпеки продуктів і захисту прав споживачів зазначає, що кількість випадків захворювань в порівнянні з 2018 роком зросла вдвічі.

Ботулізм – це отруєння ботуліновим токсином, який накопичується в зіпсованих продуктах. Щоб його нейтралізувати, необхідно щоб продукт пройшов повноцінну термічну обробку. Часта причина отруєння – вживання в’яленої, солоної або консервованої риби. Не завжди ця смертельно небезпечна продукція придбана на стихійних ринках. Причиною майже половини летальних випадків ботулізму стала риба промислового виробництва. Візуально з’ясувати, чи є в ній токсин, перед вживанням – неможливо! Зараження неякісними продуктами, що продаються в офіційних торгових точках, зростає. І цьому є ряд причин, пише np.pl.ua

Через глобальну корупцію органів рибоохорони незаконний вилов риби у нас в країні за неофіційними даними становить понад 80 тисяч тонн на рік. Щодня з наших водоймищ браконьєри виловлюють 302 тонни риби. Тіньовий рибний ринок становить 4-5 млрд грн.

На сьогодні фактично повністю втрачений фіто-санітарний контроль над виробництвом продуктів харчування. Риба, яка виловлена ​​незаконно переробляється нелегально. Тому говорити про належний санітарний контроль її якості не доводиться.

У нас в країні є приблизно 15 великих офіційних рибопереробних підприємств. Вся інша риба сушиться і в’ялиться на подвір’ях приватних підприємців серед курей і свиней.

Для прийому рибної продукції супермаркети вимагають мінімальний пакет документів, який не може служити гарантією якості. Сьогодні споживач не може отримати достовірну інформацію про походження товару.

В Україні досі немає Сертифікату Походження риби і рибної продукції. Це державний документ, який повинен говорити про легальність походження риби.

Читайте також: На Полтавщині діє оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів

Тому шириться країною випадки отруєнь рибою приватного приготування, невідомого походження і сумнівної якості.

Не варто забувати, що ботулізм – вкрай небезпечне захворювання. І для його лікування важлива наявність сироватки в медичній установі. А ось з нею останні три роки були серйозні проблеми. Її не було взагалі, або вона з’являлася в обмежених обсягах.

Ще кілька років тому стратегічні запаси сироватки були в кожному інфекційному відділенні, препарат вводили при найменшій підозрі на ботулізм. Він повинен бути у лікарів завжди під рукою. Сироватка – це ціна чийогось життя.

В цьому році МОЗ закупило 240 доз канадської сироватки від ботулізму. Вона занадто хорошої якості, містить антитоксини навіть проти тих типів ботулізму, що не вражають людину. Вражає вартість канадського антитоксина – майже 97 тис. грн за один флакон (на одного хворого)! Тоді як, наприклад, протиботулинична сироватка виробництва РФ коштує близько 800 руб. (трохи більше 300 грн) за упаковку, яка розрахована на кількох хворих.

Незважаючи на безліч інформації про те, як уберегтися від ботулізму, захворюваність в країні продовжує зростати.

Симптоми ботулізму:
• порушення зору: з’являється сітка або туман, предмети двояться;
• сильно виражена сухість у роті, спрага, біль при ковтанні, важко говорити (голос стає тихим або зовсім пропадає);
• підвищена стомлюваність, запаморочення, м’язова слабкість;
• короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, пронос, блювота, пізніше – здуття живота, запор);
• ураження м’язів шиї і кінцівок.

Більшість людей серйозно не сприймають перші симптоми ботулізму. Адже перші ознаки хвороби виникають поступово і виражені не сильно.

У наступні дні може сильно боліти голова, мучить безсоння, в тілі відчувається слабкість, підвищується температура. У важких випадках з’являється відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці. Розвивається дихальна недостатність.

Дуже важливо якомога швидше отримати медичну допомогу. При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря! Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.

Loading...

Читайте также