Разделы:

arheologi

В регіоні

На Полтавщині археологи розкопали поховання та фортифікаційне укріплення

138

13:32, 21 Июнь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

У Зіньківському районі на Полтавщині у рамках Міжнародного літнього практикуму з археологічної керамології розпочато дослідження на Глинському археологічному комплексі. 

Археологи знайшли поховання з ґрунтового могильника, культурно-хронологічна належність якого поки що невідома, але є припущення, що це поховання людини, яка займалася веслярством. Подібні кургани виявили під час розкопок 2016 року. Наразі розкопки не завершені, йдеться на сторінці Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, пише np.pl.ua

Ще одна група практикантів продовжує досліджувати поселення в Міських Млинах.

Читайте також: На два тижні у Полтаві перекриють вулицю

«Виявлене городище залишає більше питань, аніж відповідей», – зауважив Юрій Пуголовок, куратор Практикуму, кандидат історичних наук.

Знахідки, які б вказували на культуру тамтешніх жителів відсутні, тобто там фактично ніхто не мешкав, але територія була укріпленою. Це поселення існувало недовгий час.

“Спалене з однієї сторони, фортифікаційне укріплення вказує на військовий напад. Вірогідно, сіверяни мали намір закріпитися на переправі річки, але залишається загадка, хто і коли знищив це поселення”, – йдеться у повідомленні.

Loading...

Читайте также