Разделы:

teplo_1

В регіоні

На Полтавщині своєчасний початок опалювального сезону під загрозою: не всі готові

257

12:45, 20 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

В Оржицькому районі у 21 навчальному закладі опалювальний сезон може розпочатися несвоєчасно. 14 із них потребують облаштування комерційними вузлами обліку газу, а 7 – введення таких вузлів в експлуатацію.

Про це йшлося на засіданні координаційної ради з контролю за виконанням заходів з підготовки області до осінньо-зимового періоду, повідомили в Полтавській ОДА.

Згідно з Постановою НКРЕП №2494 від 30.09.2015 року власники комерційних вузлів обліку природного газу зобов’язані забезпечити облаштування на цих вузлах засобів дистанційної передачі даних.

«Про це вже давно відомо, – сказав т.в.о голови Полтавської обласної адміністрації Олег Пругло. – І це дуже погано, що справу в районі не завершено досі, адже опалювальний сезон має розпочатися вже наступного тижня».

Відповідні роботи в Оржицькому районі розпочали ще у 2018 році. Одна з основних проблем гальмування справи – непорозуміння між відділом освіти Оржицької райдержадміністрації та ПАТ «Лубнигаз» щодо технічних і фінансових умов проведення робіт.

Читайте також: У Полтаві дітям вручили премію Володимира Короленка

Олег Пругло запропонував їх керівникам, які були присутні на засіданні, ще раз проаналізувати ситуацію та прискорити співпрацю. Відповідні переговори розпочалися зразу ж після завершення засідання координаційної ради.

На ній також розглянули ситуацію щодо надання послуг із теплопостачання до житлових будинків у м. Карлівка, які перебувають на балансі КП «Карлівка Новатор». Їх адреси: вул. Полтавський шлях, 67, 69; вул. Радевича,1, 21, 23.

Обігрів будинків здійснюється трьома теплогенераторними. Останнім часом їх обслуговувало та надавало послуги мешканцям обласне підприємство «Полтаватеплоенерго». 01.04.19 року це підприємство повідомило про припинення дії договору з КП «Карлівка Новатор» на користування майном та експлуатацію теплогенераторних. Перед цим «Карлівка Новатор» висловлювало намір самостійно виробляти, транспортувати та постачати тепло. Такі наміри підтримувала Карлівська міська рада.

Заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунальних послуг облдержадміністрації Едуард Рева сказав, що процес правонаступництва затягнувся, і це загрожує нормальному початку опалювального сезону для мешканців вищезгаданих будинків у Карлівці.

«Міська влада Карлівки не поспішала вирішувати питання протягом кількох років, – розповів Едуард Рева. – Півтора місяця тому ми проводили нараду з цього питання, але її представники тоді на неї не з’явилися. Зараз ми рекомендуємо КП «Карлівка Новатор» надавати послуги мешканцям, а місцевій владі – компенсувати витрати, які можуть виникнути під час перехідного періоду».

Олег Пругло запевнив, що Полтавська облдержадміністрація зробить все можливе для швидкого укладання угод про постачання газу для опалення будинків у Карлівці.

«Хочу нагадати, що у зв’язку з процесами децентралізації органи місцевого самоврядування мають активніше приймати на свій баланс та обслуговувати об’єкти, що надають житлово-комунальні послуги, – зазначив Олег Пругло. – Саме влада на місцях першою має турбуватися про забезпечення своїх мешканців житлово-комунальними послугами».

Loading...

Читайте также