Разделы:

arheologi

В регіоні

На Полтавщині знайшли унікальні золоті прикраси скіфської доби

514

11:09, 12 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

У Більському городищі на Полтавщині археологи відкопали унікальні археологічні знахідки – набір золотих прикрас на жіночий одяг, зброю та інші цінні речі скіфського періоду.

Як повідомляють у заповіднику “Більськ”, ці артефакти є найбагатшим комплексом за всю історію Більського городища.

Читайте також: Укргазбанк і Приватбанк відновлюють видачу “теплих” кредитів для ОСББ Полтавщини

“Знахідку науковці датують VI століттям до н. е. Цікаво, що курган XVII року та курган XIX року фактично одночасові – це середина VI століттям до н. е. У цей же час і будуються вали Більського городища. Тобто, ми знаходимо, можливо, рештки людей, які керували цим процесом. До речі, знайдене жіноче поховання зовсім невеликих розмірів, вік сказати не можна, але зрозуміло, що дуже молода. Це могла бути наложниця”, – говорить директор історико-культурного заповідника “Більськ” Ігор Корост.

“Під час розкопок у Більську археологи з Харкова знайшли дуже унікальні речі: золоті прикраси, предмети античного періоду та інші різні цінності. Для Полтавщини — це збільшення кількості туристів, інвестиції. Держава починається з культури”, –  прокоментував заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Унікальність знахідки в тому, що це захоронення не пограбоване, його не встигли пошкодити «чорні археологи». Нині це одна з найвагоміших знахідок Європи, повідомляють у Полтавській ОДА.

“Дійсно, це знахідка світового рівня”, – додав т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Loading...

Читайте также