Разделы:

odejda

В регіоні

У Пирятині влаштували показ старовинного одягу

120

11:25, 29 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

„У моди немає часу“ – показ мод: традиційне українське вбрання. Такий захід пройшов уперше на Полтавщині та проведений за ініціативи відділу культури і туризму виконкому міської ради, за сприяння Пирятинської міської ради та депутата Полтавської обласної ради Василя Стасовського. 

На показі демонстрували старовинні костюми – родинні реліквії жителів Пирятинщини та Чорнухинщини. Глядачі побачили полотняні сорочки, вишиті гладдю та хрестиком, а також костюми: сорочка, спідниця, корсетка. Головні убори моделей були різними – це стрічки у дівчаток, віночки – для нареченої,  очіпки та хустки заміжніх жінок. Ведуча розповідала коротку історію кожного костюму.

Колекцію автентичних строїв презентувала етно-майстерня „Грицики“ із с.Бубни. Її засновниця Олександра Герасимова знаходить та відновлює старовинні речі, а також виготовляє репліки: взуття, намист та одягу.  Саме пані Олександра дала можливість нашій публіці побачити полтавський „чубатий“ вінок, який вдягали наречені.

Читайте також: У Полтаві хочуть створити госпіс

Окрему презентацію підготував Олександрівський сільський клуб спільно з бібліотекою: показали сорочки, яким більше 120 років, костюми жнивальниці та шишальниці. Колектив „Пісенне джерело“ виконав старовинні пісні.

Запрошені на захід були й народні колективи Пирятинщини, які знають і бережуть нашу пам’ять у піснях, яким більше 300 років. Це народний ансамбль „Заспів“ із Сасинівки та народний фольклорно-етнографічний колектив „Древо“ із Крячківки. Виступали колективи у старовинному вбранні.

Автентичне вбрання Гадяччини презентувала місцева делегація. Приїхали на захід 2 колективи: „Броварчаночка“ та „Берегині“, а також  Музей рідного побуту села Лисівки. Керівник Музею Ольга Берус  розповіла про окремі експонати, артисти відтворили обряд одруження. Оригінальну сорочку – гадяцьку „жидівку“  –  представила начальник відділу культури і туризму Гадяцької райдержадміністрації Лариса Труш.

На останок усі учасники свята та глядачі заспівали разом „Ой чиє то жито зелене“.

Loading...

Читайте также