Разделы:

hram

В регіоні

У Полтаві громада рятує найстаріший храм міста

571

13:36, 25 Сентябрь 2019

Change

Найбільш цікаві новини

Найстаріший у Полтаві Свято-Миколаївський храм (ПЦУ), що на пр. Першотравневому, 3, терміново потребує ремонту.

Він має 350-літню історію. Спочатку був побудований тетраконховий (чотирикутний) храм в стилі українського барокко (є малюнок цього храму Т.Г. Шевченка), потім, на прикінці ХІХ століття, добудували великий двоповерховий притвор, пише np.pl.

“У 1937 році, радянська влада підірвала частину храму з куполом, залишився тільки притвор, у якому ми зараз і служимо. На сьогодні майже повністю зруйнована східна стіна, тому громада прийняла рішення добудувати там вівтарну частину”, – розповів настоятель храму протоієрей Олександр Дедюхін.

Проблема ускладнювалася тим, що храм належить до пам’яток архітектури, і на будівельні роботи потрібен дозвіл. За словами Олександра Дедюхіна, громада десять років тому виробила идею реконструкцїі храму на підставі досліджень тодішнього головного архітектора міста Валерія Трєгубова, одобрених радою Технічного Університету, про що є відповідні документи. Та походи чиновницькими кабінетами результату не дали.

Читайте також: Полтавцям нагадали про адміністративну і кримінальну відповідальність за несанкціоноване спалювання листя чи сміття

“На 11-й рік, коли стало зрозуміло, що чергову зиму східна стіна не витримає, ми почали будівництво згідно проєкту та наукової історичної концепції. У минулому році ми залили фундамент, зараз кладем стіни”, – говорить Олександр Дедюхін.

Нещодавно відбулася нарада настоятеля з архітектором Іриною Особік та представниками громадських організацій, де визначили подальшу стратегію порятунку храму.

Усі охочі можуть долучитися  до порятунку пам’ятки архітектури, перерахувавши кошти на рахунок Приватбанк 4149 6293 9457 4735; Монобанк 5375 4141 1346 7723. На переказі вказати «На будівництво». 

Loading...

Читайте также