Разделы:

gramota

В регіоні

У Полтаві вручили премію імені Феодосія Рогового

50

15:27, 27 Август 2019

Change

Найбільш цікаві новини

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового, пише np.pl.ua

Премія заснована два роки тому Полтавською облрадою для відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян — за активну громадську позицію і присуджується до дня народження нашого земляка, письменника Феодосія Рогового — 27 серпня.

На урочистості завітали члени журі премії, представники творчої інтелігенції міста. Лауреатів привітали директорка ПОУНБ ім. Котляревського Тетяна Зеленська та голова постійної комісії облради з питань освіти, науки та культури, проректор із наукової роботи ПНПУ Сергій Шевчук.

Читайте також: Кількість випадків захворювань на ботулізм зросла вдвічі

У номінації «Сучасна проза» відзначили Тетяну Луньову — члена Національної спілки письменників, філолога, доцента кафедри англійської та німецької філології Полтавського національного педуніверситету — за книгу «Те, що можна написати тільки аквареллю».

У номінації «Громадська діяльність» премію розділили. Однією з лауреатів стала Ганна Антипович (Дениско), заслужений журналіст України, поетеса, член правління обласної організації ВУТ «Просвіта» — за книгу «Про що гомонить Соборний майдан» та багаторічну громадську діяльність, спрямовану на утвердження в суспільстві ідеалів свободи, незалежності, правди і справедливості.

Також у цій номінації диплом лауреата отримав Едуард Крутько — уродженець с. Козубівка Хорольського району, студент ІІІ курсу Тернопільського національного медуніверситету — «за вагомий внесок у збереження історії рідного краю, активну популяризацію краєзнавчої роботи серед молоді та успішну реалізацію соціально значущих ініціатив на місцевому рівні» (Едуард — засновник етнографічного музею «Древо» та фестивалю «Під дідовими липами»).

Грамотами обласної ради нагородили краєзнавця, директора духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору м. Полтава, мецената Сергія Козлова та літератора, журналіста, голову Спілки літераторів «Славутич» м. Кременчука Федора Чужу.

Ганна Антипович поділилася своїми спогадами про Феодосія Рогового, інтерв’ю з яким, датоване 1990-м роком, вміщене в книзі, що здобула нагороду. З письменником вона познайомилася, коли приїхала на початку 70-х працювати на Полтавщину. Феодосій Роговий вів тоді літературну студію в «Комсомольці Полтавщини». Після кожного засідання його кликали до Корпусного парку «хлопці в газетою в руці» (бо скручена газета — це був своєрідний розпізнавальний знак), і розпитували: чи не звучали там антирадянські висловлювання, хто туди приходив?

«Ще вони люто воювали з його мовою — обком комсомолу, КГБ. Весь час були нагінки на «Комсомолець Полтавщини», що в матеріалах, зокрема нарисах Феодосія Рогового застаріла, архаїчна лексика. А це було справжнє, живе, нештамповане слово», – згадує Ганна Антипович.

Лауреатка зізналася, що частину премії витратила на допомогу фронту, а на решту збирається допомогти волонтерці, котра опікується підібраними на вулиці безпритульними тваринами та птахами.

Ліричний настрій присутнім створили музичні номери у виконанні ансамблю викладачів Полтавської музичної школи № 3 ім. Б. Гмирі «Резонанс».

Loading...

Читайте также