Разделы:

odezhda

Суспільство

Подаруйте речам друге життя: як працюють центри прийому одягу (ВІДЕО)

474

16:08, 20 Сентябрь 2018

Change

Найбільш цікаві новини

Як давно ви перебирали одяг у своїй шафі? У кожного знайдеться чимало речей, які точно носити не будете. І зазвичай вони або просто лежать, або ж, коли ви рішуче прибираєте, — тоді зайві футболки та светри опиняються на смітнику. Втім, екологи запевняють: це шкодить довкіллю.

У багодійному магазині приймають будь-які вживані речі у хорошому стані. 80% одягу одразу відправляють у дитячі будинки, багатодітним родинам та літнім людям. Решту — продають у себе і більшу частину виручених коштів передають у благодійні фонди.

 Umisti_diyit_punkti_priyomu_odyagu_dlya_malozabezpechenih_1358784924

За кордоном магазини та контейнери, куди можна віддати непотрібний одяг, майже на кожному кроці. Там виробництво нового одягу зі старого перетворилося на окремий тренд. Текстиль перешивають та навіть переробляють. З подрібненої маси виходять волокна, з яких виготовляють вторинну тканину.

Близько 7% усього побутового сміття в Україні — це одяг, який можна було б використати повторно. За словами екологів, більшість цього текстилю виготовлена з пряжі на основі смол нафти — поліестеру. І це небезпечно для довкілля, адже мікрочастинки пластику забруднюють ґрунт та воду. Вони просто не розкладаються, в природі. Або розкладаються дуже-дуже повільно. Ці рештки можуть потрапляти в екосистему. Вони потрапляють в трофічний ланцюг. І в цьому ланцюгу вже йдуть на наші столи.

odezhda

Люди не розуміють, як можна використовувати свій гардероб раціонально. Тобто тобі здається, що тобі не вистачає однієї кофточки, ти її купуєш, а насправді тобі просто треба задуматися, чи дійсно ти все носиш зі своїх речей. Якщо ні, треба частину пожертвувати на благочинність, віддати у будь-який центр по прийому одягу, можна також купувати вінтажні речі, або секонд-хенд, або стокові речі, тим самим продовжуючи життєвий цикл речей.

Тим часом науковці розробляють інноваційні матеріали, з яких можна шити «одяг майбутнього» — це відходи з апельсинів, ананасів, винограду та грибного міцелію. В Італії дизайнери вже створили колекцію одягу з шовковистої тканини, яка повністю зроблена з апельсинових волокон. В Україні ж поки що текстиль здебільшого опиняється на смітнику та забруднює наше з вами довкілля.

Раніше ми повідомляли Тефлоновая посуда и водостойкая одежда несут смертельную опасность — ученые

Loading...

Читайте также