Разделы:

Личности

Родом з України

4434

19:00, 4 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Початок 20 століття — час активного процесу міграції українців, які цілими родинами виїжджали до чужих континентів. Як результат, в Америці опинилось немало українців, які надалі чимало зробили для світової культури. Те, що Міла Йововіч та Ольга Куреленко українки, всім давно відомо. CHANGEUA вирішив розповісти, хто ще із знаменитостей має українське походження.

1. Дастін Хоффман — володар двох Оскарів, зірка легендарного фільму “Людина дощу”, народився у Каліфорнії в єврейсько-українській родині емігрантів. Батьки актора до переїзду жили у Києві. Сім’я виїхала до США після того, як бабусю і дідуся розстріляли більшовики. Останні декілька років Хоффман все більше і більше цікавиться своїм походженням і не приховує, що у ньому бурлить українська кров.

kinovzale.com

kinovzale.com

2. Зірка вестернів Джек Паланс, справжнє ім’я якого Володимир Палагнюк, відомий роллю у фільмі “Міські Піжони”, за яку отримав Оскар. Актор ніколи не соромився свого походження, ба більше, приймав активну участь у житті діаспори. Під час свого візиту до Києва актор зізнався, що мріяв би зіграти Тараса Бульбу, та на жаль, Джекові це зробити так і не вдалось.

www.kino-teatr.ru

www.kino-teatr.ru

3. Ще один Палагнюк — Чак Поланік. Його книгу “Бійцівський клуб”, у 1999 році успішно екранізували. Стрічка, у головіній ролі якої Бред Пітт, і сьогодні входить до числа найкращих фільмів. Чак — письменник та журналіст, сатира та особливий індивідуальний стиль якого, зробили його одним із найпопулярніших авторів сьогодення. Народився Поланік в Америці у сім’ї, яка мігрувала з України до штатів на початку 20-го століття.

www.uamodna.com

www.uamodna.com

4.Темні провулки, похмурі тіні та суворі герої — це нуар ще відомий як “чорний фільм”. Кінематографічний напрямок виник у США на зламі 40-их і 50-их років. Його автором є американський кінорежисер українського походження  — Едвард Дмитрик.

ogo.ua

ogo.ua

5. Енді Воргол — творець поп-арту, людина, яка ще за життя стала легендою. Епатажний, неординарний та безмежно талановитий митець, справжнє ім’я якого Андрій Варгола, народився вже у США у сім’ї лемків. Талановита людина — талановита у всьому, тим паче, якщо ще й з українським корінням. Енді займався рекламою, малюванням, фотографією, він суттєво вплинув на подальший розвиток світового мистецтва.

www.kommersant.ru

www.kommersant.ru

6. Моріс Подолоф — засновник NВА, головної баскетбольної ліги планети, народився у Кіровограді. Українець, без якого такі імена як Майкл Джордан, Шакіл О’Ніл, Леброн Джеймс не були б настільки відомими. Нині щороку найціннішому гравцю сезону вручають бронзову статуетку — трофей імені Моріса Подолофа.

www.mega-tapety.info

www.mega-tapety.info

7. Мало відома в Україні, зате зірка американського кінематографу 30-х років. Перша українка, яка завоювала Голлівуд — Анна Стен. Стрічка Кінга Відора «Шлюбна ніч», в якій Стен грала разом з Гарі Купером, отримала приз за режисуру на Венеційському кінофестивалі.

www.pinterest.com

www.pinterest.com

8. Коли у 2006 році Стівен вперше потрапив до Одеси сказав: “Нарешті я на рідній землі”. Так, Стівен Спілберг — режисер усім відомого “Юрського періоду”, насправді родом з Одеси. Можливо, те, що перед сном він слухав українські колискові, а в сім’ї часто розмовляли рідною мовою, вплинуло на розвиток таланту всесвітньо відомого режисера.

rise.aol.com

rise.aol.com

9. Вихованка національної скаутської організації України “Пласт” Віра Фарміга — відома голлівудська актриса, номінована у 2010 році на Оскар. Народилась у багатодітній сім’ї українських мігрантів, до 6 років не розмовляла англійською. Сьогодні ж знімається у касових стрічках іменних режисерів з популярними іноземними акторами.

dopepicz.com

dopepicz.com

10. Девід Коткін більш відомий як Девід Копперфілд. У 2006 році визнаний як найбільш комерційно успішний ілюзіоніст. Дідусь Девіда, який народився і виріс в Україні, а згодом мігрував до Америки, навчив майбутнього Копперфілда першому фокусу. Тому можна сміливо вважати, що якби не українське походження Девіда, у світі було б менше магії.

pactalom.biz

pactalom.biz

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.