Разделы:

Новости

Розмір не має значення: найменші, проте найбільш багаті країни Європи

1777

18:57, 25 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Невелика територія та мала кількість населення, однак ці країни ще дадуть фору великим державам. Мова йде про найменші країни Європи, які навчились використовувати свій, нібито недолік, на благо економіки. CHANGEUA підготував для Вас рейтинг 10 найменших, проте найбільш багатих країн Європи.

10. Ватикан,  ВВП невідомо

Найменша у світі країна. Територія — 0,44 км², а кількість населення — трішки більше 800 чоловік. Ватикан займає 10 сходинку через те, що точний прибуток держави невідомий. Знаємо лише те, що Ватикан отримує кошти від римо-католицької церкви та отримує прибуток від численних туристів. Більше того, Ватикан — резиденція Папи Римського і центр католицизму. Скільки лише скарбів та цінних книг і документів зберігаються у бібліотеці Ватикану — тому можемо припустити, що якщо додати всі цінності Ватикану та кошти від гостей країни і поділимо їх на кількість населення — отримаємо приблизно — дуже і дуже багато.

Ватикан

patrioty.org.ua

9. Сан-Марино,  ВВП $1,365 млрд.

Держава в державі Сан-Марино знаходиться в Італії. Вона є третьої найменшою країною у світі. Територія — 61 км², населення більше 32-ох тисяч чоловік. Сан-Марино існує ще з 301 року, а у 1600 році прийняла свою офіційну Конституцію. Цікаво, що за всю історію країна була захоплена лише двічі і те на невеликий проміжок часу. Сьогодні ж це популярне місце серед туристів, які приносять 50% прибутку. ВВП на душу населення складає більше $34 тисяч.

Сан-Марино

verona.vn.ua

8. Андорра,  ВВП $3,163 млрд.

Князівство Андорра межує з Францією та Іспанією. Займає п’яту сходинку у списку найменших країн світу: територія — 468 км² , населення — близько 80 тисяч. Її географічне розташування досить сприятливе — завжди великий наплив європейських туристів, що спричинило певний дисонанс: офіційна валюта євро, а до складу ЄС Андорра не входить. Щороку країну відвідують до 9 млн. людей, що забезпечує шалені прибутки. ВВП на душу населення — більше $38 тисяч.

Андорра

evropolis.com

7. Монако, ВВП $5,748 млрд.

Конституційна монархія з населенням близько 36 тисяч і площею 2,02 км² — є однією із найуспішніших на континенті. Серед мешканців тут зосереджена найбільша кількість багатих людей,безробіття практично відсутнє. Монако приваблює іноземців не лише мальовничими краєвидами, а й низькими податками. Тому щороку сюди перебираються жити багаті бізнесмени та аристократи, співвідношення корінного населення і приїжджих 1:5.  Економічною родзинкою країни є гральний бізнес. Монако може похизуватись тим, що у країни відсутній будь-який зовнішній борг, а валютні резерви складають $2 млрд. ВВП на душу населення — близько $67 тис.

Монако

tangotravel.com.ua

6. Ліхтенштейн,  ВВП $5,8 млрд.

Шосту сходинку займає ще одна конституційна монархія Ліхтенштейн. Країна знаходиться у гірській місцевості між Австрією та Швецією, займає 160,4 км² . Населення близько 37 тисяч чоловік. Індустріально розвинена країна також славиться вельми пристойними пропозиціями у сферах гірського туризму та фінансових послуг. Через низьке оподаткування досить велика кількість іноземних компаній радо тут займаються своєю діяльністю.

Ліхтенштейн

www.turetno.com

5. Чорногорія, ВВП $7,34 млрд.

Чорногорія стала незалежною лише у 2006 році, серед малих держав вона є досить великою. Її територія 13,812 км², а населення більше 600 тис. людей. Однак дивлячись на ВВП, Чорногорію сміливо можна назвати маленьким гігантом. З 2010 року країна є офіційним кандидатом на вступ до Євросоюзу.

Чорногорія

myjourney.ru

4. Мальта, ВВП $11,14 млрд.

Площа республіки — 316 км², населення — більше 450 тис. чоловік. Заробляє країна не лише на туризмі, останні роки острів розташований між Європою та Африкою, став улюбленим місцем кінорежисерів. Між іншим, саме тут знімали сцени таких відомих стрічок, як “Гладіатор” чи “Код Да Вінчі”. Також на острові розташовані декілька масштабних підприємств: виробництво мікрочіпів (ST Electronics), друк грошових знаків (De La Rue), обслуговування літаків (Lufthansa Technics), програмування, тощо.

Мальта

traveltheworld.com.ua

3. Ісландія, ВВП $12,831 млрд.

Ісландія входить до трійки лідерів нашого списку. Хоча територіально країну не можна віднести до карликових країн, адже вона має площу — 103 000 км². однією з найменших країна є за кількістю населення. В Українській Вінниці проживає більше людей, ніж на цілому острові, де налічують лише 325 тисяч. Ісландія досить багато заробляє на риболовлі, проте в останні роки активно розвиваються біотехнології, туризм, банківська сфера та інформаційні технології.

Ісландія

www.mirkrasiv.ru

2. Кіпр, ВВП $22,71 млрд.
Так званий “податковий рай”. Недавня локальна фінансова криза не зробила Кіпр менш популярною країною як серед туристів, так серед інвесторів. Офшорна зона надалі допомагає бізнесу уберегти гроші від податків. Незважаючи на переддефолтний стан економіки і неясні перспективи у 2012-2013 рр, показники ВВП на Кіпрі сьогодні продовжують рости. Тому останнім часом ми все рідше чуємо сумні новини з острова.

verona.vn.ua

verona.vn.ua

1. Люксембург, ВВП $44,22 млрд
На першому місці країна з площею 2 586,4 км² , а населенням близько 450 тисяч. Зовсім малесенька на карті, але надзвичайно активна у промисловості: машинобудування, чорна металургія, виробництво сталі, тощо. Країна є єдиним у світі герцогством, яке займає лідерські позиції в рейтингах, що стосуються ведення бізнесу. Серед європейських країн у Люксембурзі найвища мінімальна оплата — 1642 євро. Люксембург є країною з найвищим ВВП на душу населення у світі — $110,4 тис. Це в 3 рази більше середньоєвропейського показника.

www.awaytravel.ru

www.awaytravel.ru

 

Теги:

Loading...

Читайте также