Разделы:

rivne_general_2

Місто

10 місць, які варто побачити у м. Рівне

9261

20:26, 28 Ноябрь 2016

Change

Найбільш цікаві новини

Рівне – це красиве і цікаве місто з прекрасною архітектурою. Оскільки Рівне дуже сильно постраждало в період Великої Вітчизняної війни, історичних і архітектурних пам’яток тут залишилося не так вже багато. Але не дивлячись на це, в місті є декілька архітектурних пам’ятників, які варто відвідати. Ось пропонуємо вашій увазі деякі місця, які варто побачити будучи у цьому місті :

Свято-успенська церква

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Дерев’яна Свято-успенська церква — найстаріша будівля в Рівному. Храм в Тютковському передмісті міста побудований в 1756 р. на засоби, зібрані прохожими. Храм однокупольний, іконостас виконаний в 1784 р. По легенді, в Успенській церкві молився лідер гайдамацкого руху Іван Гонта перед битвою з польською шляхтою. Збереглася дзвіниця і «ланцюг моральних засад», до якого в XVIII ст приковували нечестивих прихожан для публічного спокутування гріхів.

Парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Рівненський парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка є пам’ятником садово-паркового мистецтва державного значення. Він був заснований в кінці XVIII ст, і на сьогоднішній день вік окремих дерев досягає 150-200 років. Деякі жителі міста вважають, що парк назвали на честь одного з визволителів Рівного на прізвище Шевченко. Інші ж вважають, що парк названий на честь поета Т. Шевченка. Тут налічується 160 видів дерев і чагарників, багато з яких екзоти — північно-американські (ялина Енгельмана, сосна веймутова, катальпа бігнонієвідна, клен ясенелистий, дуб червоний), далекосхідні (оксамит амурський), південно-європейські (форзіция європейська, каштан їстівний, самшит вічнозелений), види з Китаю і Японії, Середньої Азії (біота східна, магнолія Суланжа, айлант високий, айва японська).

Холм Слави

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

У місті Рівне знаходиться музей під відкритими небом під назвою «Холм Слави».Танки там стоять з 50 років.

Зоопарк у місті Рівне

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Чарівний своєю провінціальністю Рівненський зоопарк розміщений на рельєфній парковій території площею 4,7 га на в’їзді в Рівне з боку Києва. Майже 200 видів, 700 екземплярів тварин. Представлені леви та інші крупні котячі, ведмеді, мавпи, парнокопитні, птиці. Великою популярністю серед відвідувачів користується далекосхідний леопард Багіра рідкого чорного забарвлення. Діє екзотаріум. У вольєрі «Бабусине подвір’я» дозволено годувати і брати на руки домашніх тварин. Працює школа верховної їзди.

Тераріум у місті Рівне

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Зразу при вході в зоопарк розміщений тератуім. Сектор приматів і віварій, сектор хижих і сектор акватераріуму – акваріум і тераріум під одним дахом. Сьогодні експозиція налічує близько 500 представників 170 видів. Серед них:
безхребетні – 18 видів (11 екземплярів);
риби – 27 видів (115 екземплярів);
амфібії – 5 видів (24 екземпляри);
рептилії – 35 видів (80 екземплярів);
птиці – 44 види (160 екземплярів);
савці – 41 вид (110 екземплярів).
З них 4 види занесено в «Червону книгу України» і 23 види – в «Міжнародну Червону книгу»

Краєзнавчий музей у місті Рівне

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

З 1975 р. приміщення займає краєзнавчий музей, організований в 1906 р. 140 тис. експонатів, серед яких археологічні знахідки, етнографічна виставка, колекція нумізматики, предмети козацької епохи, ікони. У сквері — експозиція військової техніки.

Музей бурштину у місті Рівне

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Серед експонатів музею — шматки янтару віком до 40 млн. років, знайдені в різний час на території Рівенщини, а також виготовлені з нього ювелірні вироби. Зокрема, експонується прадавній янтарний виріб в Україні — диск-амулет віком приблизно 2,5 тис. років. Прикрасою музею вважаються камені, в яких ще закристалізувалися комахи. Представлений шматок дикого янтару вагою близько 2 кг.

Пам’ятник Марії Рівненській

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Пам’ятник княгині Марії Рівненській, дружині князя С. Несвіцкого, яка в XV ст посприяла перетворенню Рівного з маленького села в крупне місто. Після смерті князя Несвіцкого в 1479 р. Рівне перейшло в руки його дружини, яка стала іменуватися Марією Рівненською. Вона заклала замок на острові і інші міські споруди, при ній місто отримало Магдебурзьке право і привілей на щорічний ярмарок. У 1507 р. Марія отримала від короля право вічного володіння замком і містом.

Лебедине озеро у місті Рівне

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Парк «Лебедине озеро» в центрі Рівного — це все, що залишилося від садиби князів Любомирських. У післявоєнний час парк частково відновили і назвали Комсомольським, але в народі прижилася назва «Лебедине озеро», оскільки на маленькому ставку в центрі парку живуть лебеді.

Тунель кохання у місті Рівне

10 речей, які варто побачити будучи в Рівному (Україна)

Тунель любові в Рівному – одне з найромантичніших місць в світі. Природа, створюючи це диво, перевершила навіть самого процвітаючого ландшафтного дизайнера. Це місце знаходиться в селищі Клевань розташованого в 24 км. від м. Рівне. Тунель за багато років бачив пропозиції руки і серця, чув щасливий сміх наречених, радів посмішкам людей, що зберегли романтику в душі після закінчення багатьох років родинного життя. Загалом, сюди приїжджає безліч туристів. Вони влаштовують оригінальні фотосесії і загадують заповітні бажання. Вважається, що якщо відчуття щирі, то мрії про щасливе майбутнє неодмінно стануть дійсністю.

Джерело

Теги:

Loading...

Читайте также