Разделы:

Кино

12:49, 12 Декабрь 2018

691

Сьогодні виповнюється 90 років з дня народження Леоніда Бикова: найкращі фільми актора (ВІДЕО)

Change

Найбільш цікаві новини

«Ніколи нікому не вірте, що я наклав на себе руки. Просто якщо це станеться, знайте, я зносився». Це уривок з листа Леоніда Бикова своїм друзям. Послання, яке стало заповітом.

Читайте також Наомі Кемпбелл зворушливо привітала маму з днем народження (ФОТО)

leonid bykow

12 грудня минає 90 років з дня народження артиста. Він встиг прожити лише 50. Биков загинув трагічно: його машина виїхала на зустрічну смугу і зіштовхнулась з іншим авто. Під гнітом найсуворішої цензури, цькування і несправедливості, Леонід Биков, як і його герої, завжди намагався не втрачати оптимізму. Навіть тоді, коли здавалося: все, кінець. Та зрештою все його життя чимось нагадувало саме рух зустрічною смугою.

Романтичний геолог, кумедний і невпевнений у собі Зайчик, веселий і кмітливий Максим Перепелиця — зробили Бикова всенародно улюбленим артистом.

leonid bukow

Тим часом сам Леонід мріяв про драматичні ролі, і про власні фільми. 1969 року Бикова, який тоді жив разом із дружиною Тамарою і двома дітьми в Ленінграді, вмовили повернутися до рідної України, на кіностудію Довженка. Биков їхав з грандіозними планами, та реалізувати їх — не вдалося.

Аби остаточно не занепасти духом, режисер почав писати сценарій до нового фільму. Під назвою — «В бой идут одни «старики».

Сценарій схвалили, та в успіх картини ніхто не вірив. Грошей Бикову давали в обмаль. Замість справжніх літаків пропонували використовувати муляжі. Однак Биков продовжував оббивати пороги, щоб отримати більший бюджет. Та зробити фільм таким, яким би він сам пишався. І йому це вдалося.

leonid bukow

Фільм «В бой идут одни «старики» мав колосальний успіх. За перший рік після виходу картини на екран, її подивилися 72 мільйони глядачів. Леоніду Бикову присвоїли звання Народного артиста України. Та сам режисер завжди ніби соромився своєї слави.

Ще з більшим спротивом чиновники зустріли картину «Аты-баты, шли солдаты». Спочатку постійно затримували фінансування, згодом — прояв плівки.

Під час зйомок фільму у режисера стався інфаркт. Уже вдруге. У лікарні Леонід попросив дати йому аркуші паперу — нібито для нового сценарію. Та замість нього — склав заповіт. «Я відчуваю, що більше не витримаю», — так написав Биков своїм друзям, акторові Іванові Миколайчуку і режисерові Миколі Мащенку.

 

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также