Разделы:

День пам’яті

17:15, 26 Октябрь 2018

214

Сьогодні Православна Церква вшановує Іверську Ікону Пресвятої Богородиці (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Майже півтора століття вона плавала морем. А ще на всіх її копіях присутній один характерний елемент. Сьогодні Православна Церква вшановує Іверську Ікону Пресвятої Богородиці.

279512_1

Читайте також Предстоятель УПЦ будет еженедельно обращаться к украинцам с экранов ТВ

Цей образ  —  копія чудотворної Іверської ікони Богородиці. Її написали афонські майстри спеціально для київського Свято-Троїцького монастиря. Як і будь-який список із цієї ікони — він має одну, притаманну лише Іверській Богородиці, особливість — кривавий шрам на щоці.

У дев’ятому столітті у Візантії панувала єресь іконоборства — святі образи масово знищували.  Ця ікона зберігалася поблизу міста Нікея в домі однієї благочестивої жінки.

Жінка, аби врятувати поранений образ, помолилася та опустила його в море. Пройшло майже півтора століття і Ікону побачили ченці Іверського — грузинського монастиря на Афоні. Братія обителі хотіла взяти образ, та дарма — він лише віддалявся в море. І тільки праведному старцю Гавриїлу, який пішов по морю, як по землі, чудотворна ікона далася в руки.

Спеціально для Іверської ікони Богородиці була побудована церква, де чудотворний Образ перебуває й досі. А на місці, де було знайдено Ікону, вже понад тисячу років б’є життєдайне джерело з цілющою водою.

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также