Разделы:

Независимость

Свято незалежності у світі

633

0:22, 26 Август 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Практично у кожній країні є день, який об’єднує всіх громадян — День незалежності. 

Нещодавно вся Україна святкувала 24 річницю Незалежності. Хрещатиком крокували бійці батальйонів, десантники, піхота, курсанти вишів, а тисячі українців з надією в серцях спостерігали грандіозне дійство! Разом ми згадували найкращі моменти з життя нашої країни та мріяли про світле майбутнє. Свято, яке наповнює всіх радістю, патріотизмом, надією та гордістю кожна країна святкує по-різному, але однаково масштабно. CHANGEUA вирішив подивитись, як цей день відзначають у світі. Пропонуємо і вам!

1. США виборювало право бути державою впродовж років. 4 липня 1776 року 13 колоній підписало Декларацію про незалежність, з того моменту американці активно почали будувати демократичну державу. Сьогодні для всіх мешканців Америки День незалежності — грандіозне свято, на яке не шкодують ані сил, ані коштів. А традиційні  святкові салюти, які влаштовують щороку, відомі в усьому світі.

Самі ж американці з нетерпінням чекають 4 липня, щоб відчути дух демократії, свободи та любові до своєї країни. Мабуть, найбільше урочистостей все ж у Вашингтоні, де проходить відомий обідній парад. Також щороку переодягнуті у вбрання 18 століття актори зачитують текст Декларації.

1

2. Повалення абсолютизму в Франції — День взяття Бастилії, що стало початком Великої французької революції. Сьогодні цей день не викликає революційних настроїв, а сприймається як символ важкого буремного минулого та світлого майбутнього для кожного громадянина. Хоча назва відрізняється, ідея свята  — відзначити незалежність.

2

3.  Азербайджан — перша світська республіка на мусульманському Сході. Однак фактично країна свою незалежність святкує двічі на рік: 28 травня і 18 жовтня. 28 травня 1918 — Азербайджанською Національною Радою в Тифлісі було проголошено про створення Азербайджанської Демократичної Республіки. Зважаючи на те, що республіка була включена до складу СРСР, її автономія була призупинена, тому  опісля розпаду союзу — 18 жовтня проголошено сучасним святом, днем, коли країна цілком стала самостійною.

3

4. Щороку 7 вересня на центральних вулицях Бразилії збираються десятки тисяч людей, щоб відсвяткувати звільнення з-під влади  Португалії. Бразильці славляться вмінням влаштовувати видовищні події. Щорічний військовий парад для громадян і гостей міста обов’язково відвідує близько 30 тис. осіб та президент. Свято, окрім емоцій, дарує всім відвідувачам віру в краще майбутнє і наснагу змінюватись та розвиватись.

bp25

5. Республіка Афганістан відзначає День незалежності своєї держави 19 серпня. У цей день в 1919 році Афганістан став вільним від Великобританії. Не дивлячись, на нестабільну та непросту ситуацію в країні, афганці щорічно відзначають 19 серпня і не втрачають надії на мир.

5

6. Фінляндія проголосила про незалежність 6 грудня 1917 року, однак святкування серед населення стало популярним лише з 70-х років. Останні півстоліття мешканці охоче прикрашають свої помешкання у державну символіку і відвідують сім’ями святкові дефіляди.

6

7. Грузія не один рік боролося за статус самостійної держави. І ось після виходу зі складу Радянського союзу — 26 травня приймають Акт про проголошення незалежної республіки Грузії. За традицією в цей день проходить військовий парад і грандіозний святковий концерт.

7

8. Наша сусідка Польща стала незалежною 11 листопада 1918 року, однак у наступні роки її чекала ще неодноразова боротьба за свободу. 1989 році святкування Дня незалежності відновили, воно стало щорічним. У цей день у поляків державний вихідний, відбувається знаменитий фестиваль квітів «Вардобістве», а Міст Миру прикрашають різноманітними квітами.

8

9. 2 червня 1946 року все населення Італії прийшло на референдум, щоб зробити вибір стати Республікою, назавжди забути про монархію і вибрати членів асамблеї, на яких згодом був покладений важливий обов’язок — створити нову Конституцію Італії. У цей день проходить воєнний парад, який вражає своєю пишністю та красою.

9

10. Вперше таке свято в українців відбулось 16 липня 1991 року, але згодом дату поміняли на 24 серпня — день, коли прийняли Акт проголошення незалежності України. Традиційно — це вихідний день, коли люди можуть насолоджуватись усіма парадами, концертами та салютами. Найграндіозніше дійство відбувається в столиці. Центр Києва заповнюється тисячами людей, яких єднає любов до Батьківщини, віра та надія на краще.

10

Loading...

Читайте также