Разделы:

За кордоном

12:55, 11 Сентябрь 2018

919

Теракт 11 вересня: 17 років після трагедії (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Вранці 11 вересня 2001 року бойовики-смертники з «Аль-Каїди» захопили чотири пасажирські лайнери.

Два літаки вони направили на символ ділової Америки — вежі Всесвітньо-торговельного центру у Нью-Йорку. Ще один — врізався у будівлю Пентагона поблизу Вашингтона. Четвертий не долетів до своєї цілі — впав у штаті Пенсильванія. У результаті терактів загинули близько трьох тисяч людей з різних країн світу. Сходознавець та журналіст Іван Яковина пояснює, чому ці події стали особливим ударом для американців.

terakt

Відповіддю США на ці теракти стала глобальна війна проти тероризму. Спершу, американські війська рАзом з коаліцією вторглися до Афганістану, аби знайти Усаму бен Ладена. За офіційною версією, він — організатор терактів. Далі — вторгнення до Іраку, щоб повалити режим Саддама Хуссейна. Іракського лідера підозрювали у зв’язках з «Аль-Каїдою» і створенні зброї масового ураження. Однак у результаті обидва вторгнення лише погіршили ситуацію на Близькому Сході. З роками кількість конфліктів і громадянських війн у цьому регіоні зросла. А США так і не досягли поставлених цілей, хоча і виграли війну в Афганістані та Іраку — каже українській політолог — Григорій Перепелиця.

terakt

Американці оголосили боротьбу з тероризмом і у себе вдома. Уряд США ухвалив чимало законів, щоб трагічні події 11 вересня не повторилися. Окрім того, на озброєння та безпеку почали витрачати більше грошей, аніж на освіту чи медицину.

Раніше ми повідомляли Сьогодні 46 річниця найкривавішого теракту в історії світового спорту

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также