Разделы:

Кино

«Тіні забутих предків»: 50 років українського тріумфу

1402

19:35, 3 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Кіношедевр «Тіні забутих предків» геніального Сергія Параджанова заслужено вважається одним з найкращих фільмів світу. В цьому році Україна відзначає 50 років з дня офіційної прем’єри кінострічки.

Ми підібрали для вас декілька цікавих фактів, пов’язаних зі створенням  культового українського фільму, який підкорив світ.

youtube.com

youtube.com

Всього за два роки фільм зібрав понад 30 нагород на міжнародних фестивалях у 21 країні. Цей факт відзначено в Книзі рекордів Гіннеса.

afisha.bigmir.net

afisha.bigmir.net

Роль Марічки дісталася Ларисі Кадочниковій, яка заради зйомок у Параджанова пішла з російського театру «Современник» і, переїхавши до Києва, стала актрисою студії імені Довженка. Про роботу над фільмом Лариса Валентинівна згадувала: «Деякі сцени виїжджали перезнімати по 70 разів. Доходили у своїй роботі до нестями. І в той же час — до досконалості. З пульверизатора фарбували дерева сріблянкою, щоб створити відповідну гамму фарб і почуттів».

zn.ua

zn.ua

У фільмі звучать автентичні гуцульські пісні і мелодії, показані народні обряди. Правда, не всі з них відтворені історично достовірно. Так, Параджанов сам придумав одягнути під час сцени весілля на шию нареченому і нареченій ярмо.

yaremche3000.wordpress.com

yaremche3000.wordpress.com

Автор музики до фільму Мирослав Скорик використав поширені у Карпатах інструменти — сопілка-денцівка, флояра, коза, дримба, трембіта – щоб відтворити унікальний карпатський дух. Найважче було записати звучання трембіт, так як через свої розміри їх було важко транспортувати до студії звукозапису в Києві. Миросла Скорик так згадує цей епізод: «Просто неба це важко було зробити, і Параджанов десятеро трембітярів разом із трембітами заледве запхав у літак і привіз до Києва… Причому інструменти везли у пасажирському салоні».

youtube.com

youtube.com

Для зйомок фільму «Тіні забутих предків» Сергій Параджанов пофарбував скелі під Косовом синькою. На думку режисера, такий пейзаж виглядав набагато цікавіше оригіналу, та й з зеленим листям камені красиво контрастували. Закінчивши роботу, знімальна група поїхала, а скелі ще багато років залишалися синіми.

gazeta.zn.ua

gazeta.zn.ua

Під час зйомок Сергій Параджанов не захотів жити зі всією знімальною групою у карпатському готелі, а натомість наполіг, що житиме з селянами в одній хаті і на 7 місяців поселився в сім’ї Сориків. Будучи вірменином за походженням, під кінець зйомок він не тільки говорив українською, а й вивчив місцевий діалект, танцював коломийки та їв на вечерю банош.

starkiev.com

starkiev.com

Під час офіційної презентації в київському кінотеатрі «Україна» у 1965 році на сцену піднялись Іван Дзюба, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл та виступили проти арештів серед інтелігенції. Такий демарш призвів до того, що стрічку фактично було заборонено до показу.

Теги:

Loading...

Читайте также

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.