Разделы:

Новости

У Новосибірську встановили пам’ятник Тарасу Шевченку

488

15:52, 30 Сентябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

У Новосибірську відкрився пам’ятник відомому українському поету і художнику Тарасу Шевченку, передає видання НГС.Новини.

У Жовтневому районі міста поставили гранітний постамент заввишки 2,5 м, на ньому — бронзовий бюст в 1,3 м. На постаменті викарбувано напис «…обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю…». Створили пам’ятник архітектор Олександр Скоробогатько, художник Олександр Крутіков і скульптор Борис Ульянов.

news.ngs.ru

news.ngs.ru

Як розповів голова української національно-культурної автономії Новосибірська Володимир Павук, постамент з погруддям Тараса Шевченка відкрили на честь 200-річчя з дня народження поета. На створення пам’ятника пішло близько 3 млн руб. За пам’ятником посадили шевченківську вербу, привезену з Мангишлаку: відросток верби, яку поет посадив, коли був на засланні.

Як пише видання, ім’я Шевченка пов’язано з Новосибірськом: під час Великої Вітчизняної війни евакуйовані з Києва експонати музею Шевченка зберігалися в оперному театрі. Також у місті є вулиця Шевченка та Шевченківський житловий масив, в художньому музеї знаходиться бюст Шевченка, зроблений з його посмертної маски, яка зберігається в музеї в Санкт-Петербурзі.

Теги:

Loading...

Читайте также