Разделы:

Интервью

Сергій Палагнюк

769

13:01, 15 Август 2015

Change

Найбільш цікаві новини

Стартовий капітал: 10 тисяч доларів

Розкажи, як все починалось? Коли почав думати про власну справу і як прийшов до реалізації?

Я почав мріяти про власну справу ще у 7 років. Мої батьки працювали на потужній фабриці взуття.  Я частенько там бував. І у віці, коли дітям цікаво вдома дивитися мультики, я спостерігав за цілісністю та послідовністю процесу виробництва взуття. Мені дозволяли гуляти по виробничому цеху, оскільки тато був начальником.  Кожна людина там виконувала свою роль. І без жодної не можна було обійтися. Коли налагоджений процес, то виходить плідна продуктивна робота. Трохи згодом потрапив вперше на агропідприємство. Мене завжди цікавила земля, як збільшити її продуктивність, чому в одному місці дерево чи рослина росте так, а в іншому – інакше. Це ціла наука і років з 10-ти я вже почав конкретніше вивчати цю справу. Зрозумів, що хотів би займатися агропромисловістю.

Твоє підприємство «Агропост» займається виробництвом органічних добрив. Як ти вибрав саме цю нішу, і в чому унікальність твого продукту, яка технологія виробництва?

Ми всі розуміємо, що земля – це козир України, і він колись «вистрілить». Ми – перша країна по запасах чорнозему, у нас одні з найбільших в Європі посівні площі, у світі постійно зростає попит на їжу, оскільки збільшується населення Землі і т.д. З одного боку, я розумів потенціал, який не використовують, оскільки норми внесення добрив в українську землю в рази менші, ніж в ЄС, через що ми отримуємо менші врожаї. З іншого боку, у нас є проблеми з надлишком харчових відходів, які практично не переробляються. Виявилось, що за певної технології можна перетворювати відходи, які залишаються після переробки фруктів чи овочів, на органічні добрива. Цим і займається “Агропост”. Наша технологія заснована на переробці відходів переробки яблук. В Чернівцях багато яблук, тому є багато сировини, яка раніше просто викидалася.

Чи є попит на таку продукцію?

Звичайно, оскільки це екологічно чисте добриво, а органіка сьогодні – дуже популярна тема, особливо в Євросоюзі. Сьогодні намагаємося вийти на ринок ЄС.

Скільки коштувало почати власну справу? Де взяв стартовий капітал?

Стартовий капітал я отримав від інвестиційного фонду «Буковина», який діє в Чернівцях. Я виграв конкурс-бізнес ідей, який проводив фонд, і отримав фінансування. На той час це було 80 тисяч гривень або 10 тисяч доларів.

Ти вчишся у економічному ВНЗ, а бізнес у тебе достатньо технологічний. З твоєї точки зору, підприємцю потрібно бути більше спеціалістом чи управлінцем?

Відверто скажу, я – невеликий спеціаліст у виробництві добрива. Я консультуюся з людьми, які мають теоретичні та практичні знання. Я за спеціальністю економіст. І моє завдання в компанії, як керівника підприємства, – це завдання управлінця: організація, контроль, продаж і мотивація.

Як виробництво добрив пов’язане з Нorizont Вusiness Нub, другим твоїм бізнес-напрямком?

Одне витікає з іншого. З часу, коли я зайнявся “Агропостом” та почав паралельно керувати молодіжним центром зайнятості, я помітив, що багато молоді і цікавих проектів “простоюють”. У молоді завжди багато ідей і натхнення, але немає ні досвіду, ні потенційних інвесторів, які могли б грошима, порадою чи зв’язками допомогти цю ідею реалізувати. І навпаки – інвестори часто не знають, куди вкласти гроші. Тому з’явилася ідея створити такий підприємницький центр, де могли б збиратися ініціативні молоді люди з ідеями та успішні підприємці з досвідом. Я побачив у цьому перспективу. Саме як бізнес-проект.

Тому ми запропонували головному інвестору фонду «Буковина» Дмитру Фірташу відкрити такий центр у Чернівцях. Він погодився, і фонд «Буковина» профінансував цей проект. Буквально за півроку ми відкрились і зараз успішно працюємо.

Можна сказати, що з появою Horizont Business Hub в Чернівцях з’явився унікальний цикл підтримки розвитку молодіжного підприємництва. У нас регулярно проводяться конкурси бізнес-ідей серед молоді, є фонд, який фінансує перспективні бізнес-проекти, а тепер є ще й місце, де люди збираються і обговорюють свої бізнес-ідеї чи соціальні проекти кожного дня.

Сергій Палагнюк

Тобто Нorizont Вusiness Нub – центр, де інвестори шукають ідеї, а молодь – інвесторів?

Не тільки. Окрім цього ми проводимо освітні заходи: лекції, майстер-класи, тренінги. Запрошуємо у Чернівці спікерів всеукраїнського рівня. Хочемо вийти й на міжнародних бізнес-тренерів. Також Horizont Business Hub має окремі напрямки роботи: класичний коворкінг та «smart space». У коворкінгу люди дешево винаймають професійно обладнане робоче місце. А у «smart space» можна познайомитися з потрібними людьми за чашкою кави чи відпочити з друзями за якоюсь інтелектуальною розвагою. Тобто я б сказав, що наш центр – це міст. Наш умовний девіз – «Єднання дієвих людей».

Секрет успіху: відповідальність перед тими людьми, з якими працюєш.

Ти керуєш двома окремими напрямами. Вчишся на 5 курсі на банківську справу. Чи маєш вільний час, і яким чином стає сил все тягнути?

Сил не бракує. Пари для мене – відпочинок. А з приводу об’єднання кількох справ… Якось мій друг висловив цікаву тезу, яку я собі запам’ятаю на все життя. Я сповідував її, але ніколи не розумів це свідомо. Він мені пояснив: мотивує і змушує рухатися далі саме відповідальність і довіра покладена на мене. Дуже багато людей довіряють мені і чекають від мене роботи й результату. Я боюся підвести цих людей. Тому працюю, витрачаю багато часу. Інколи зранку прокидаюся, на вулиці холодно, так хочеться побути вдома. Але розумію, що десь чекають люди, яким потрібна моя робота, які потребують мене.  І це змушує і надихає мене вставати і йти працювати. Це – найбільший стимул.

А як ти поповнюєш умовний баланс? 24/7 жити однією відповідальністю – непросто…

Відволікаюсь від буденності – займаюсь скелелазінням. Раз на рік я їжджу так відпочивати і набираюся сил на цілий рік. Або отримувати насолоду від дрібниць, які приносять радість. Не треба соромитися цього!

Чим ти найбільше пишаєшся?

Мабуть, гучно і пафосно, але тим, що я – українець. Пишаюся країною. Впевнений, що в нас – багатогранна культура і нація з досить великим потенціалом. Я впевнений, якщо ми працюватимемо над собою та оточуючими, то зможемо досягнути успіху і для себе, і для всієї країни.

Сергій Палагнюк

Час наразі непростий. На чому будується така впевненість?

Тут живе прогресивна нова нація, яка зараз на стадії формування. Часто ми розчаровуємося, бо хочемо швидких результатів. Нам треба пройти трансформаційний період, тому що є великий потенціал у наших працьовитих людей. Їм треба трішки більше впевненості у собі і відповідальності. Порив і терплячість нас єднають. Бачу, що зараз формується покоління професіоналів, які є самостійними. Люди зацікавлені у своїй справі і її якісному виконанні. Я згоден з такими позиціями. Або працюєш на найвищому рівні, або звільняйся. Або якісно, або ніяк. З цим кредо я йду по життю.

Задля досягнення успіху, по-твоєму, що головне, і від чого нам не відступатись?

Налаштованість. В 19 років мене всі відмовляли, навіть тато казав, що я ще занадто молодий для власної справи, але я мав ціль. Треба бути впевненим у своїх силах, сміливим, впертими, комунікативним і вміти вчитися на своїх та чужих помилках. І постійно пам`ятайте про цілеспрямованість та розумну працьовитість! Мрію, щоб об’єднувалися прогресивні люди, спілкувалися, розповідали та обговорювали ідеї, виходили з зону комфорту, працювали більше, розвивалися. Мрію і все для цього зроблю. Я впевнений, що в нас велике майбутнє.

Loading...

Читайте также