Разделы:

Культура

Україна може стати столицею світового кінематографу

968

12:00, 12 Октябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

У Верховній Раді України зареєстрований Проект Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», запропонований ініціативною групою #КіноКраїна, який за 5 років допоможе залучити в українське теле- та кіно-виробництво 350 мільйонів доларів, виробити 75 касових українських стрічок та 5 000 якісних серіалів, створить умови для того, щоб  зробити Україну столицею світового кінематографу.

Ми підготували для тебе 5 українських фільмів, які підкорили глядачів усього світу не завдяки, а всупереч існуючим умовам кіновиробництва в Україні. Щоб таких стрічок було в десятки разів більше, підтримай ініціативу #КіноКраїна та розкажи про неї друзям. Популяризуй українське кіно світового рівня.

 

11.  Він кримський татар, радянський льотчик, національний герой, опинився у безвихідній ситуації, у якій не зміг нічого зробити для захисту свого народу під час операції НКВС з примусової депортації кримських татар. Трагічна історія Амета-Хана Султана розповідає про історичні події 1944 року. Фільм “Хайтарма” 2012 року — це перша повнометражна стрічка, присвячена 69-тій річниці депортації кримських татар. Знімали півроку, для масових сцен залучили понад тисячу осіб з усього Криму, були навіть ті старожили, які були свідками цих подій.

Фільм став успішнішим, аніж очікувалось. Прем’єра стрічки відбулась у травні 2013 року в Севастополі, згодом стрічку показали в Казані, Берліні, Нью-Йорку, Торонто, Італії та Росії. Отримав безліч нагород, зокрема кращий повнометражний фільм на кінофестивалі м. Трієст, дві премії на міжнародному кінофестивалі «Кімерія» в Італії, гран-прі Трускавецького міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат».

Також до відзнак можна віднести і скандал, який спричинив фільм. Російський консул Володимир Андреєв виступив з негативними відгуками щодо кінострічки, зазначивши, що драма викривлює події Великої Вітчизняної війни. Згодом через свої слова консул змушений був подати у відставку.

2

2.  Фільм «Плем’я» українського режисера Мирослава Слабошпицького  американські кінокритики назвали найпотужнішим за впливом на глядачів, визнали найкращим фільмом на дублінському кінофестивалі “Jameson Dublin”, популярне британське видання “Sight & Sound” внесло “Плем’я” у двадцятку найкращих робіт за 2014 рік, визнали найкращим повнометражним фільмом міжнародного Міланського кінофестивалю, три відзнаки на Канському кінофестивалі, нагороди на хорватському та російському фестивалях.

Загалом стрічка-рекордсмен отримала десятки нагород та вийшла у більш як 40 країнах світу: США, Великій Британії, Канаді, Японії, Південній Кореї, Франції, Німеччині, Австралії, Белгії, Латвії.

Сюжет про глухонімих підлітків в інтернаті максимально реалістичний, знятий частково на правдивих подіях. Автори стрічки відмовились від закадрового голосу та музики. Актори, переважно непрофесіонали, упродовж фільму спілкуються мовою жестів. Мирослав Слабошпицький зумів здивувати публіку та критиків, продемонструвавши, що українці можуть знімати не лише про історичні події та без використання академічної чи голлівудської манери знімання.
3

3.  “Той, хто пройшов крізь вогонь” — розповідь про героя-льотчика СРСР, який пережив німецький полон, радянські табори, а згодом опиняється у Канаді, де стає вождем у індіанському племені. Кіно засноване на реальних подіях, які трапились з Іваном Даценко.

Режисер стрічки Михайло Іллєнко отримав багато схвальних відгуків. Потратили на роботу 16 млн. грн, частину з яких надала держава. Кіно отримало відзнаки на фестивалях в багатьох країнах СНД, а також у 2012 році Український Оскарівський комітет прийняв рішення висунути фільм на премію «Оскар» як «Найкращий фільм іноземною мовою», але фільм так і не був номінований.

“Той, хто пройшов крізь вогонь” — приклад якісного кіно. Єдиний недолік — відсутність якісної реклами.

4

4.   Фільм “Брати. Остання сповідь” 2013 року, знятий на основі перекладеного багатьма мовами світу твору шведського письменника Торґні Ліндґрена «Джмелиний мед». Реалії шведської сім’ї перенесено у високогір’я Карпат. Картина здобула чотири відзнаки кінофестивалів: нагорода «Найкращий дебют» на кінофестивалі в Румунії, «Найкращий сценарій» кінофестивалю «Кіношок», «Найкраща жіноча роль» у Москві і «Приз російської преси».

5

5.  Найкасовіший фільм за часів незалежної України — “Поводир”. В картині йдеться про часи репресій на території України у 30-ті роки.

У фільмі знялись близько півсотні незрячих людей, а роль Пітера зіграв Антон Святослав Грін — як виявилося пізніше, правнук політв’язня радянських концтаборів Михайла Сороки. Безперечно якісна стрічка, але водночас і яскравий приклад того, що реклама все ж робить своє. Адже в 2014 році, окрім “Поводиря” вийшло ще близько 20-ти українських фільмів. Та найбільше закарбувалась у пам’яті людей, навіть тих, які не бачили роботи, саме кінострічка про американського хлопчика та незрячого кобзаря.

Прем’єрний показ в Україні відбувся в Одесі, а іноземна прем’єра — у Варшаві. Також кіно показували у США. Робота була висунута на номінацію “Оскар”, що спричинило скандал. Творці фільму “Плем’я” заявили, що відбір був нечесним. “Поводир” все одно не пройшов до шорт-листа всесвітньо відомої премії. Однак, беручи до уваги, що і одна, і друга драма сьогодні вважаються найуспішнішими за останні роки, можна припустити, що українському кінематографу бракує голлівудської розкрутки.

Хочеш, щоб в Україні знімалося більше якісного кіно та телесеріалів? Тоді підтримай ініціативу #КіноКраїна та розкажи про неї друзям!

Loading...

Читайте также