Разделы:

Новости

В Україні відзначають День української писемності та мови

9471

15:19, 9 Ноябрь 2015

Change

Найбільш цікаві новини

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.

Також, цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.

logoslovo.ru

logoslovo.ru

У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцеві, відзначають кращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою.

Також в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щорічно долучаються понад 5 млн учасників з 20 країн світу.

Крім того, в День української писемності та мови, традиційно проходить радіодиктант національної єдності. Ця акція була розпочата в 2000 році і ось уже 15 років щороку всі бажаючі можуть продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.

Цього року пройде ювілейна 15-я акція, яка вперше офіційно отримає статус міжнародної (диктант писатимуть українці з Австралії, Китаю, Польщі).

Цього року диктант писатимуть спеціально запрошені учасники: учні київських шкіл та студенти КНУ, політики, громадські та культурні діячі, митці, зокрема, письменники Василь Шкляр та Оксана Забужко, Ірен Роздобудько та Іван Андрусяк; музиканти — дует «Сестри Тельнюк», Вадим Красноокий (фронтмен гурту Mad Heads); співачки Марина Одольська, Тетяна Піскарьова; актори Євген Нищук, Ольга Сумська, Володимир Горянський, а також віце-прем’єр-міністр України, міністр культури В’ячеслав Кириленко, міністр освіти і науки Сергій Квіт, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Бібліотеки, сфери управління Міністерства культури України до відзначення Дня української писемності та мови підготували низку заходів:

Національна парламентська бібліотека України:

— книжкова виставка, присвячена видатному українському мовознавцю, філософу, фольклористу, етнографу та педагогу Олександру Потебні»

— день відкритих дверей (надання безкоштовних послуг для користувачів бібліотеки).

Національна бібліотека України для дітей:

— поетичний струмочок «Самостійна, незалежна і багата, і безмежна мова українська»;

— патріотичний квест «Україна різноманітна».

Національна історична бібліотека України:

— книжкові виставки

  • «Мова — це глибина тисячоліть»;
  • «Нестору Літописцю — 960 років»;
  • «Князь Володимир та його доба» (до ХІІ Несторівських студій).

Одеська національна наукова бібліотека:

— У рамках заходів до «Тижня мови»:

  • радіоогляд нових видань з мовознавства «Українська мова калинова»;
  • книжково-документна виставка «Рідна мова — коріння нації»;
  • дискусійна студія «Сучасна українська мова: самобутність, система, норма».

Державна бібліотека України для юнацтва:

— виставка-диспут «Мови велич та краса»;

— історичний круїз «До мови доторкнімось серцем»;

— виставка-експозиція «Мова народу — його святиня».

Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка

— тематичний перегляд «Душа народу бринить у слові»;

— Тематична виставка «З історії писемності в українських землях. До Дня української писемності та мови».

Теги:

Loading...

Читайте также