Разделы:

Суспільство

17:42, 14 Август 2018

153

Як не стати жертвою шахраїв на відпочинку — експерти (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

Пора відпусток — найкращий період заробітку для аферистів. Аби виманити гроші з вашого гаманця, їм навіть виходити з квартири не потрібно. Вистачить оголошення в Інтернеті та телефонної розмови з  клієнтом.

Киянка Ірина, плануючи відпочинок із родиною, цього року мріяла сховатися від спеки мегаполісу в якомусь затишному котеджі в Карпатах. Раніше вона десятки разів через інтернет орендувала там приватні садиби. Цього разу теж вирішила скористатися добре відомою електронною дошкою оголошень.

«Дуже красиві фотографії на сайті. Доступно розписано все: яка кількість проживаючих, яке харчування, які розваги для дітей. Я відзразу зрозуміла, що це те місце, яке нам ідеально підійде»,  — говорить Ірина  — і відразу зателефонувала.

Чоловік,  який представився власником котеджу в селі Славське на Львівщині, наголосив, що від туристів немає відбою. Але для Ірини пообіцяв підшукати будинок. Щоправда, за однієї умови — бронювати треба просто зараз! Плюс потрібен завдаток — тисяча сімсот гривень і  обов’язково заповнити електронний договір і поставити електронний підпис, якщо ж підпису немає, бронювання не відбувається.

Щаслива Ірина перерахувала гроші, вже готувалася до подорожі. За кілька днів вирішила ще раз передзвонити Володимиру, проте його телефон — був вимкнений.  Лише тоді Ірина зрозуміла — стала жертвою шахрая.

Тож аби не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся наступних правил:

  1. Перевірте, чи існує взагалі дім за адресою, яка вам запропонована. Нерідко будинки, де відпочивальники можуть орендувати помешкання, мають власний сайт.
  2.  Із  особливою обережністю варто ставитися до оголошень, які існують лише кілька днів. І хай вас не введуть в оману занизька ціна та чарівні фотографії будинку.
  3. Перевірте в Інтернеті номер телефону, зазначений в оголошенні.  Чи немає негативних відгуків про послуги абонента.
  4. І найголовніше — вимагайте копію документів на будинок, де плануєте відпочивати, і копію паспорта власника.

Ірина написала заяву до поліції. Було розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці вже навіть знають власника банківської картки, на яку Ірина перерахувала гроші. Проте юристи стверджують — слідчі не зацікавлені займатися такими дрібними інтернет-махінаціями. Мовляв, є справи важливіші.

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также