Разделы:

В регионе

17:09, 17 Сентябрь 2018

1196

Як виглядає Одеса в кадрах відомих фільмів (ВІДЕО)

РАНОК З ІНТЕРОМ

Самое важное и актуальное — в программе «РАНОК З ІНТЕРОМ» по будням с 7 до 10 утра на телеканале «Интер» .

«Голлівуд по-українськи»- так режисери називають Одесу.

Там починали свою кар’єру Олександр Довженко, Володимир Висоцький.

Саме в Одесі в 17 картинах знялася королева німого кіно Віра Холодна. «Зелений фургон», «Капітан Немо», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Чародії», «Місце зустрічі змінити не можна». На Одеській кіностудії за час її існування знято понад дві сотні фільмів.

Одним із перших фільмів, знятих в Одесі, став «Броненосець Потьомкін». Розстріл на міських сходах і дитячий візок, що котиться вниз. Цю сцену пізніше у своїх роботах намагатимуться відтворити інші режисери, а сам фільм стане знаковим для міста. Легендарні потьомкінські сходи свою назву вони отримали завдяки кінематографу. 1925-го Сергій Ейзенштейн знімав в Одесі фільм «Броненосець Потьомкін», вражений місцевими краєвидами режисер вирішив додати до стрічки сцену, завдяки якій картина пізніше увійшла до списку світових шедеврів німого кіно, ну а сходи що раніше були просто бульварними отримали назву потьомкінські.

fіl'm bronenosec' pot'omkіn

Спочатку фільм знімали в Санкт-Петербурзі, але там зіпсувалася погода. На роботу над стрічкою було всього півроку, тож аби не гаяти часу, знімальна група переїхала.

Театральна площа — одне з найпопулярніших туристичних місць. У цьому будинку, де тепер магазин жіночого одягу, тридцять років тому був центральний Одеський РАГС. У фільмі «Кохана жінка механіка Гаврилова» саме до цієї будівлі приходить героїня Людмила Гурченко.

ljudmila gurchenko

Легендарний серіал «Місце зустрічі змінити не можна» частково знімали на Одеській кіностудії. Катерина Василівна тоді була завідувачем центрального складу кіностудії. Володимира Висоцького бачила на власні очі.

mesto vstrechi izmenit' nel'zja

Тепер на Одеській кіностудії фільмів майже не знімають, про кіно-виробництво нагадує хіба що вцілілий після колишніх зйомок реквізит. Усі костюми, меблі — тепер експонати музею. І все ж таки працівники колишньої гігантської кінофабрики сподіваються, що застій у кіновиробництві — тимчасовий. Адже Одеса й досі — одне з найколоритніших міст на планеті.

А отже, і в кадрі матиме яскравий вигляд.

Раніше ми повідомляли День Одессы: узнайте, как хорошо вы знаете город и его жителей

Загрузка...
Loading...
Loading...

Читайте также